Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siarka Tarnobrzeg dostała szkołę

Siarka Tarnobrzeg dostała szkołę

Nie udało się drużynie tarnobrzeskiej Siarki wywalczyć choćby punktu w konfrontacji z drugim zespołem SMS z Sosnowca. W zaległym spotkaniu tarnobrzeżanki wiele nie ugrały.

Tarnobrzeżanki przegrały nie z byle kim, bo choć sosnowiecka drużyna jest bardzo młoda, to jednak złożona z uzdolnionych dziewcząt z klubów całego kraju. SMS II to po prostu reprezentacja Polski kadetek. Sosnowiczanki reprezentowały nasz kraj podczas mistrzostw południowo-wschodniej Europy, które w miniony weekend rozegrane zostały w Estonii, zajmując tam drugie miejsce i ulegając w finale reprezentacji Rosji.

Dziewczęta z sosnowieckiej szkoły przyjechały się do Tarnobrzega zmęczone, ale bojowo nastawione, co też było widać podczas rozgrzewki. Wrażenie robiła mierząca 193 cm wzrostu Maja Tokarska. Gospodynie rozpoczęły mecz kiepsko, od popsutych zagrywek przez Magdalenę Chorzępę i Annę Surowiec. Po kilku minutach gry Siarka przegrywała 3:6, a po atomowych atakach Katarzyny Brydy 5:9, następnie 16:21. Wtedy na boisku pojawiła się Małgorzata Wacławczyk, która dała dobrą zmianę, dwa razy ładnie zaatakowała i było 22:23. Właśnie w tym momencie Annie Hogendorf przydarzył się koszmarny błąd i zamiast remisu po 23, sosnowiczanki miały setbola. Pierwszego nie wykorzystały, ale przy drugim „pomogły” im gospodynie.Początek drugiego seta należał do przyjezdnych, które wygrywały 6:3. Wtedy ładnym blokiem atak Katarzyny Lisieckiej zatrzymały Hogendorf i Chorzępa, gospodynie poszły za ciosem i objęły prowadzenie 7:6. Później jednak rozgrzana Bryda znów kilka razy mocno „walnęła” i zrobiło się 10:12. W tym okresie tarnobrzeskie siatkarki wcale nie grały źle, ale za nic w świecie nie mogły sobie poradzić z bardzo dobrymi zagrywkami rywalek. Kiedy już je przyjęły i zdobyły punkt, po chwili marnowały piłkę, serwując w siatkę (sześć razy w całym meczu), bądź w aut (siedem razy).

Trzecia partia rozpoczęła się od skutecznego pojedynczego bloku Anny Brągiel, miejscowe objęły prowadzenie 1:0, ale po chwili było 1:3. Sosnowiczanki zwiększały przewagę wygrywając 9:4, 13:4, a w pewnym momencie nawet 18:8. Wyglądało jakby miejscowe poddały się, zauważył to trener przyjezdnych, desygnując do gry rezerwowe. Nie odbiło się to na wyniku i trzeci, najsłabszy w wykonaniu tarnobrzeżanek set, zakończył się po 15 minutach gry.

Siarka Tarnobrzeg – SMS PZPS II Sosnowiec 0:3 (23:25, 18:25, 16:25)

Składy zespołów:

Siarka: Chorzępa, Surowiec, Niezabitowska, Brągiel, Jabłońska, Hogendorf – Kabat (libero), Wacławczyk, Dziobak, Burchart.

SMS Sosnowiec: Pelc, Bryda, Lisiecka, M. Wawrzyniak, Wołosz, Tokarska – Bulbak (libero), K. Wawrzyniak, Martałek, Łoboda.

Zobacz również:

Wyniki 11. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved