Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Podzielone opinie w sprawie meczu na stadionie

Podzielone opinie w sprawie meczu na stadionie

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Raul Lozano ma szalony plan: rozegrać spotkanie z Brazylią na otwartym stadionie w Polsce. Pomysł wzbudził w kraju mieszane odczucia. Zachwyty mieszają się z obawami a atmosferę i bezpieczeństwo.

Istotny będzie wybór odpowiedniego stadionu. Pod względem pojemności najlepszy byłby Śląski, ale może warto rozważyć inne propozycje. Na stadionie Lecha może pomieścić się ponad 30 tysięcy widzów, ale bliskie murawy trybuny zagwarantują ochronę przed wiatrem.

Mecz stulecia, planowany przez PZPS w sierpniu na jednym z polskich stadionów, mógłby być rozegrany w Poznaniu. Do koncepcji wielkiego spektaklu przy Bułgarskiej przekonany jest prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.Pomysł jest wspaniały. W Poznaniu mamy przecież świetną publiczność. Poza tym stadion Lecha jak żaden inny nadaje się do oglądania siatkówki. Nie wyobrażam sobie pojedynku Polska – Brazylia na Stadionie Śląskim. W Chorzowie trzeba byłoby wyłączyć część widowni – stwierdził Krzysztof Ratajczak.

W Polsce rozegranie takiego spotkania jest obecnie możliwe tylko na Stadionie Śląskim – żaden inny stadion nie jest w stanie pomieścić tylu widzów – twierdzą na Śląsku.

Czy z trybun takiego giganta jak Stadion Śląski bedzie cokolwiek widać? Malutkie boisko do siatkówki najzwyczajniej zniknie na murawie giganta. Oczywiście fani na trybunach mogliby oglądać mecz także na prowizorycznych telebimach, stworzyliby zapewne niezapomnianą atmosferę, ale czy o to chodzi? Prawdziwy kibic chodzi na stadion ze względu na mecz, a nie atmosferę.

Co sądzę o pomyśle Raula Lozano, by w sierpniu mecz z Brazylią rozegrać na otwartym stadionie? Jest rewelacyjny – powiedział Daniel Pliński. – Już widzę oczami wyobraźni mecz na Stadionie Śląskim, który ogląda tłum ludzi.

Niektórzy martwią się jednak o to, że piłkarscy kibice mogą mieć kłopoty ze stworzeniem takiej atmosfery jak fani siatkówki. Wyrażają również obawy o poziom bezpieczeństwa. I argument, który często pojawia się w listach od czytelników. Siatkówka to jednak sport elitarny, na tym sporcie trzeba się chociaż trochę znać. Czy warto z niego robić cyrk?

źródło: gazeta.pl, inf. własna, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved