Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Kadeci pokonali rówieśników z Łotwy

EEVZA: Kadeci pokonali rówieśników z Łotwy

W pierwszym spotkaniu rozpoczętych dzisiaj mistrzostw kadetów federacji EEVZA polska reprezentacja wygrała z Łotwą 3:2. Cały turniej rozgrywany będzie do niedzieli w Daugavpilis.

Podopieczni trenera Karola Janaszewskiego zwyciężyli z gospodarzami po wyrównanym, pięciosetowym pojedynku. – Było trudno ale liczy się zwycięstwo – przyznaje trener kadry kadetów.

Mecz zaczął się opóźnieniem, ze względu na oficjalne uroczystości otwarcia turnieju. Pierwsze dwa sety zagraliśmy bez koncentracji. Już na rozgrzewce było widać, że chłopcy byli lekko podenerwowani. Te dwie partie rozstrzygnęły się na korzyść gospodarzy – mówi trener Janaszewski. – Dopiero w trzecim secie chłopcy się odblokowali. Zaczęliśmy grać lepiej w elemencie zagrywki, udało nam się odrzucić Łotyszy od siatki. W tie breaku na zmianie stron prowadziliśmy czterema punktami 8:4, później Łotyszom udało się doprowadzić do stanu 11:10, ale w rezultacie piąty set zakończył się wynikiem 15:12.

Łotwa – Polska 2:3 (27:25, 25:23, 22:25, 24:26, 12:15)

Skład reprezentacji Polski: Krzywiecki, Jasiński, Kasparek, Wiśniewski, Piórkowski, Drzyzga, Swaczyna (libero) oraz Mika, Król