Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Politechnika Warszawska przed meczem z Gwardią

AZS Politechnika Warszawska przed meczem z Gwardią

Już w najbliższą sobotę J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska spotkaniem z Gwardią Wrocław zainauguruje rozgrywki PLS w sezonie 2006/07. - Będzie to bardzo ważne spotkanie – mówi Krzysztof Felczak, trener stołecznej ekipy.

Nie ukrywam, że z pewnym zaciekawieniem podchodzimy do elementu, który będzie dla nas selekcyjny – do przyjęcia zagrywki. Jeżeli w przyjęciu utrzymamy wysoką skuteczność, to uważam, że będziemy w stanie wykorzystać nasz spory potencjał w ataku – kontynuuje trener Krzysztof Felczak.

W poniedziałek do zespołu dołączył Mark Siebeck, który ostatnio rozgrywał wraz z reprezentacją Niemiec na japońskich parkietach mecze mistrzostw świata. Zawodnik wydaje się być w wysokiej formie. Mimo absencji na treningach przez dłuższy okres czasu, Siebeck jest zgrany z zespołem i co najważniejsze, forma ciągle rośnie. Siatkarze J.W.Construction zagrają z Gwardią Wrocław bez Tomasza Wieczorka. Środkowy stołecznej drużyny z powodu kontuzji kolana ma dwutygodniową przerwę.Jak podkreśla trener Felczak, Politechnika gra dobrze, ale popełnia sporo niewymuszonych błędów. Skuteczność w ataku także nie jest najwyższa.

Musimy jeszcze dopracować kilka szczegółów. Musimy na pewno poprawić skuteczność w ataku Radkowi Rybakowi. W ostatnim sparingu z Jadarem Radom nie była ona najwyższa. Zresztą Marcin Malicki zagrał na podobnym poziomie, a tych kilka nieskończonych piłek bardzo by nam się przydało.

Z ekipą z Radomia AZS Politechnika przegrała wysoko, bo aż 1:4. Co było przyczyną tak słabego rezultatu? – Z Jadarem przegraliśmy 1:4 i mimo, że to sparing, jego wynik jest bardzo ważny. Jak można było zobaczyć, spotkanie miało dwie części. W obu przegraliśmy: 1:2 i 0:2. Cieszę się, że udało nam się we wtorek sprawdzić całą dwunastkę, co wcześniej – przez cały czas trwania okresu przygotowawczego – nie było z różnych powodów możliwe.

Do spotkania z Gwardią Wrocław zostały dwa dni. „Inżynierowie” spędzą je na dopracowywaniu poszczególnych elementów siatkarskiego rzemiosła. – Podczas meczu z Gwardią chcemy uniknąć wielu pomyłek, jakie nam się jeszcze przytrafiają. Chcemy nadal sprawdzać naszą grę i poprawić skuteczność naszego przyjęcia na powyżej 50%. Musimy też, jak już wspominałem, poprawić skuteczność ataku – zwłaszcza u zawodników po przekątnej. Takich drobiazgów jest sporo… Może wydawać się, że Gwardia jest najsłabszym zespołem w tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki. Jednak ja jestem przeciwnikiem takiego segregowania, szczególnie przed startem. Dla wszystkich drużyn pierwsze trzy kolejki rozgrywek będą bardzo nerwowe. Zespoły będą zwracały dużą uwagę na swoją grę i na skuteczność w poszczególnych elementach.

Spotkanie z Gwardią rozpocznie się 16 grudnia punktualnie o godz. 17.00. Zawodnicy liczą na wsparcie ze strony publiczności i głośny doping. Jak zgodnie zapowiadają: „będzie na co popatrzeć!”. – Mecz z Gwardią będzie ważnym spotkaniem. Na pewno przyniesie dużo emocji, jak to zazwyczaj podczas inauguracji bywa. Oba zespoły będą mocno podekscytowane startem. Będą skupiały się na unikaniu wpadek w postaci własnych błędów – zakończył trener Krzysztof Felczak.

źródło: siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved