Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia Świdnik – Energetyk Jaworzno 3:2

Avia Świdnik – Energetyk Jaworzno 3:2

Siatkarze Avii wygrali wczoraj bardzo ważny mecz. Po wyrównanej walce pokonali u siebie Energetyk Jaworzno 3:2 i zmniejszyli dystans dzielący ich od drużyn z czołowej szóstki.

Siatkarze Avii wychodzą powoli na prostą. Pod wodzą nowego trenera Sławomira Czarneckiego świdniczanie wygrali już drugi raz z rzędu. – Mieliśmy słabszy początek, który niestety nauczył nas przegrywania. Teraz różnice punktowe między drużynami są małe i dlatego każdy set jest bardzo ważny. Na szczęście zapominamy o porażkach i zaczynamy wygrywać – nie kryje radości trener.

Goście przyjechali do Świdnika w bardzo bojowym nastawieniu. Pokazali to już w pierwszym secie, w którym od początku mieli przewagę. W pewnym momencie Energetyk prowadził już 19:13, bo potężny atak Marcina Jarosza zablokowali Michał Skrzypiński i Krzysztof Antosik. Świdniczanie ostrzelani mocną zagrywką przyjezdnych nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę do końca pierwszej partii i przegrali różnicą trzech punktów.

W drugiej to Avia zaczęła od mocnego uderzenia. Po kilku atakach Zbigniewa Żurka i mocnych serwisach Wojciecha Pawłowskiego świdniczanie prowadzili 8:4 i wydawało się, że drugi set gospodarze poprowadzą pod swoje dyktando. Niestety, na jego półmetku prosty błąd w rozegraniu zrobił Maciej Gorzkiewicz, a chwilę później punkt z zagrywki zdobył Antosik. Goście zbliżyli się do Avii na jeden punkt. Wtedy w bloku przebudził się Wojciech Pawłowski i Bartosz Węgrzyn, a drużyna ze Świdnika zdobyła kilka punktów z rzędu. Goście do ataku zerwali się jeszcze pod koniec. Dzięki kolejnym dobrym serwom Antosika i Skrzypińskiego wybronili oni trzy piłki setowe z rzędu. Antosik nie wytrzymał jednak presji do końca i ostatni serwis posłał wprost na siatkę.

Trzecia odsłona była bardzo wyrównana. Za sprawą prostych błędów Jakuba Guza i braku konsekwencji w ataku Jarosza i Pawłowskiego było 6:2 dla energetyków. Świdniczanie w porę się przebudzili i zdobyli kilka punktów z rzędu. Do przełamania szczególnie przyczynił się doskonale grający w ataku i obronie Jarosz. Po dramatycznej końcówce i kilku dłuższych wymianach Avia wygrała ostatecznie 26:24.

Czwarty set znowu dobrze zaczęli świdniczanie, którzy wykorzystali kilka prostych błędów Skrzypińskiego i Krzysztofa Szopy. Gdy było 17:17 zablokowany został Pawłowski i goście objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca tej partii.

Tie-break był bardzo dramatyczny i wyrównany. W ostatecznym zwycięstwie pomógł Avii jej były gracz Maciej Rzędzicki, którego przy stanie 14:12 dla Avii zablokował Gorzkiewicz.

Avia Świdnik – Energetyk Jaworzno 3:2 (22:25, 25:21, 26:24, 23:25, 25:12)

Avia: Gorzkiewicz, Żurek, Węgrzyn, Kaźmierski, Jarosz, Pawłowski, Guz(l) oraz Rarak, Bogusz Energetyk: Antosik, Szopa, Rzędzicki, Skrzypiński, Tepling, Kostecki, Jaszewski(l) oraz Nowak, Bielicki.