Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksiej Werbow: Kropla radości w morzu smutku

Aleksiej Werbow: Kropla radości w morzu smutku

Rosyjscy siatkarze zajęli w mistrzostwach świata siódme miejsce. Drogę do półfinału zamknęli im Polacy. Rosjanie będą naszym rywalem w I fazie przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Tak czy inaczej będziemy z pewną uwagą śledzić wydarzenia siatkarskie w tym kraju. Na razie szuka się przyczyn porażki czy wręcz klęski w japońskim czempionacie.

Tym razem głos zabrał libero Aleksiej Werbow. Do niego chyba można mieć najmniej pretensji o słabą grę. Został najlepszym libero turnieju i wielu fachowców, również polskich, podkreśla że wybór był jak najbardziej słuszny.Jest dużo przyczyn niepowodzenia – mówi Aleksiej Werbow. – Stosunek do treningów, meczów, wzajemne relacje… Trafiliśmy do łatwej grupy i w pierwszej fazie, i w drugiej. Było obowiązkiem awansować do pófinału. Wygląda na to, że robiliśmy nie to co trzeba i nie tak. Nie ci ludzie co trzeba trafili do reprezentacji.

Na pytanie czy były problemy wewnątrz zespołu Wierbow odpowiedział, że „nie starczyło drużyny.” – Ludzie do siebie powinni odnosić się inaczej – powiedział. – Pamiętamy czasy, gdy w reprezentacji grali głównie zawodnicy z Biełgorodu oraz ci, którzy byli tam w różnych okresach. Wtedy była ekipa! Teraz czegoś nie starczyło w taktyce i technice. Ale przede wszystkim to musi być zespół. Potem liczy się wszystko inne.

Według Werbowa odpowiedź na pytanie czy Zoran Gajic pozostanie na swoim stanowisku zna tylko szef rosyjskiej federacji. – Tytuł najlepszego libero jest kroplą radości w morzu smutku – powiedział Werbow. – Dostałem tabliczkę z napisem kim jestem oraz sumę jaką mam dostać. Na razie czekam na pieniądze. Tak na marginesie nie zapłacono mi jeszcze za Ligę Światową za tytuł jaki w tym roku przyznali.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved