Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > 532,5 km po punkty: Mecz AZS Białystok – Dialog Gwardia

532,5 km po punkty: Mecz AZS Białystok – Dialog Gwardia

Po zwycięstwie nad Gedanią, Dialog Gwardia zagra nie tylko z rywalem, ale i z odległością jaką musi pokonać. Czy dobre nastroje wrocławianek wystarczą na silnego beniaminka?

Z optymizmem

Po zwycięstwie nad gdańszczankami, za trzy punkty, siatkarki Dialog Gwardia Wrocław z uśmiechem na twarzach wyjeżdżają do Białegostoku na spotkanie z bardzo silnym beniaminkiem LSK. Wzmocniony reprezentantkami Polski kadry A i B zespół AZS-u jest bardzo wymagającym rywalem. Jednak jak pokazuje doświadczenie, choćby po ubiegłorocznych ME kobiet, bywa tak, że kadrowiczki potrzebują pewnego czasu na zgranie się z zespołem oraz powrotu do formy, która została mocno nadszarpnięta dużą imprezą międzynarodową. W tym roku taką imprezą były oczywiście mistrzostwa Świata, choć oba turnieje bardzo mocno różnią się od siebie – gdyż sukces z zawodów europejskich w żaden sposób nie można porównać do rozmiarów porażki w imprezie globalnej. Podopieczne Rafała Błaszczyka są na pewno zdopingowane bardzo ważnym zwycięstwem w hali Orbita. Przed nimi teraz najdłuższa podróż ligowa na końcu której czeka żądny wygranej przeciwnik, który wywalczył w dwóch meczach tylko jeden set.Tylko jeden set…

Na razie tylko takim osiągnięciem może się pochwalić zespół beniaminka Pronar Zeto Astwa AZS Białystok. Na inaugurację ligi białostoczanki pokonały Centrostal Bydgoszcz w pierwszej partii po czym oddały kolejne trzy. W następnym tygodniu zmierzyły się w Bielsku z Aluprof i prowadząc w pierwszym secie 18:13 i 23:21 musiały jednak uznać wyższość jednego z głównych kandydatów do złotego medalu MP. Niemniej jednak te wyniki niewiele mówią o formie beniaminka, bowiem pierwsze spotkania AZS rozegrał z jednymi z najsilniejszymi zespołów ligi: Bydgoszczą i Bielskiem. Jaki jest prawdziwy „obraz” podopiecznych trenera Mariana Kardasa pokażą dwa kolejne spotkania w Białymstoku: z Dialogiem Gwardią i Energą Gedania oraz kolejny na wyjeździe w Mielcu – Mimo wszystko szkoda, że w nie zdobyłyśmy żadnego punktu w pierwszych meczach, bo miałyśmy na to szanse – powiedziała Joanna Szeszko, kapitan białostoczanek.

Siatkarki z Białegostoku jeszcze rok temu występowały na drugoligowych parkietach awansując w sezonie 2005/2006 do I ligi. Zamiast jednak grać w „pechowej” dla AZS-u pierwszej lidze (w przeszłości dwukrotny spadek z tej klasy rozgrywkowej) działacze tego klubu wykorzystali możliwość przeskoczenia jej kupując od dobrego sportowo, ale słabego organizacyjnie Dalinu Myślenice miejsce w LSK. To nie był koniec dużych zmian w zespole z Podlaskiego. W nowym sezonie już w Lidze Siatkówki Kobiet do AZS-u przyszło dziewięć nowych zawodniczek, w tym kadrowiczki z „A”: Sylwia Pycia, Marta Pluta oraz z „B”: Magdalena Saad i Karolina Kosek. Dodając do tego siatkarki z za wschodniej granicy oraz trenera Mariana Kardasa – dotychczasowy II trener kadry Polski – beniaminek ligi przed sezonem był typowany nawet do walki o medal MP. Czy tak będzie w istocie? Jakaś część odpowiedzi na to pytanie padnie już w tą sobotę po meczu z Dialogiem Gwardia Wrocław.

Gedania II?

Mecz może być podobny do tego z Gedanią , ponieważ AZS m bardzo dobre zawodniczki na środku siatki, musimy więc uniemożliwić w jak największym stopniu grę białostoczanek w I tempie. Po dwóch przegranych spotkaniach AZS na pewno jest trudnej sytuacji, zawodniczki z gry jeszcze nie są zadowolone, a w meczu z nami mają dodatkowy „stres”, bo ze swojego punktu widzenia, muszą wygrać i to za trzy punkty. My spróbujemy wykorzystać emocje, które mogą paraliżować rywala i przywieźć punkty z tak dalekiej podróży – powiedziała Katarzyna Mroczkowska, kapitan Dialog Gwardii Wrocław.

Choć nie do końca dobrze funkcjonowała zagrywka Dialogu w poprzednim meczu z Energą to wrocławianki zrealizowały przedmeczowe założenia taktyczne i zdobyły pierwsze trzy punkty w lidze. W tą sobotę po drugiej stronie siatki czeka jeszcze bardziej wymagający rywal, którego na dodatek wspierać będzie około 500 kibiców szczelnie wypełniających halę przy ul. Puławskiego w Białymstoku Jednak jeśli znów trener Rafał Błaszczyk będzie mógł liczyć na szczelny blok w końcówkach setów oraz mądrą grę w ataku swych siatkarek to wyjazd na Podlasie Dialogu ma szanse na powodzenie.

Dobrze posiedzieć przy Żubrze… ale dlaczego jest on tak daleko?

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – Dialog Gwardia Wrocław

16.12 sobota godz. 18.30

hala sportowa przy ul. Puławskiego 96

Przewidywane składy:

AZS Białystok: – Hendzel, Szeszko, Pluta, Skowrońska, Koczorowska, Pycia, Saad (L).

Dialog Wrocław: Mroczkowska, Szkudlarek, Barańska, Rojkova, Gomułka, Haładyn, Krzos (L).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved