Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W nowym sezonie PLS-u nie będzie chłopców do bicia

W nowym sezonie PLS-u nie będzie chłopców do bicia

- W Polskiej Lidze Siatkówki nie będzie chłopców do bicia. Polska Liga Siatkówki jest już na mapie polskiego sportu - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Artur Popko.

W warszawskim Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się konferencja prasowa inaugurująca sezon 2006/2007 Polskiej Ligi Siatkówki. Na konferencji powiedzieli:

Artur Popko: Dziewięciu wicemistrzów świata gra w naszej lidze, coraz więcej obcokrajowców wybiera właśnie Polskę jako kraj w którym chcą grać – świadczy to o coraz większym zainteresowaniu i poziomie naszej siatkówki. Celem jaki postawiły sobie władze PLS jest wyrównanie poziomu sportowego w lidze. Chcę jasno powiedzieć, że w lidze nie będzie chłopców do bicia. Patrząc na dokonania naszych zawodników na mistrzostwach świata w Japonii możemy tylko powiedzieć nie ma ligi bez reprezentacji i nie ma reprezentacji bez ligi. Każdy kolejny sezon przynosi nowe, lepsze zmiany. Wprowadzamy nowe bandy wizualne, poprawia się infrastruktura. Z tego miejsca chciałbym podziękować firmie Polkomtel, która od samego początku wspiera Polską Ligę Siatkówki. O oprawę medialną naszych spotkań dba Polsat i za to również chciałbym podziękować. Mając takich partnerów z optymizmem patrzą na nowy sezon.Dariusz Matuszak Polkomtel: Najlepszą wizytówką ligi jest reprezentacja. Dziewięciu zawodników reprezentacji Polski, wicemistrzów świata gra w PLS-ie. To świadczy o wysokim poziomie męskiej siatkówki w Polsce. Nie byłoby jednak tych wielkich sukcesów bez kibiców. To oni są również wizytówką ligi. Kibice, których nam zazdrości cały świat, kibice którzy są na dobre i na złe z naszymi zawodnikami. Firma Polkomtel wspiera od lat polską siatkówkę. Nie tylko reprezentację i ligę, ale i juniorów. Uważam, że siatkówka jest przyszłością polskiego sportu. Właśnie dlatego Polkomtel przygotowuje projekt programu społecznego, dzięki któremu chcemy wprowadzić siatkówkę do gmin i powiatów.

Mirosław Przedpełski PZPSNa samym początku chciałbym podziękować prezesom klubów PLS, którzy zgodzili się wypuścić swoich zawodników na przygotowanie do mistrzostw świata. Jak widać przyniosło to znakomite rezultaty. Przez dwa ostatnie lata współpraca PZPS i PLS przyniosła rewelacyjne efekty. Mamy wicemistrzostwo świata, świetnych zawodników prezentujących najwyższy poziom, kolejny emocjonujący sezon PLS przed nami, a to dopiero początek. Ze swojej strony mogę obiecać, że dołożymy wszelkich starań aby poziom polskiej siatkówki cały czas rósł. A mając takich partnerów jak Polkomtel i Polsat wierzę, że się uda.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved