Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Stać ich na wygranie z każdym

Stać ich na wygranie z każdym

Przed wyjazdem BOT Skry Bełchatów na mecz LM z Lube Banca Marche Macerata zawodnicy najlepszej polskiej drużyny mieli jeden wspólny trening. Zespół oddał czterech zawodników do reprezentacji grających w mistrzostwach świata.

Nie wiemy dokładnie na co w tej chwili stać nasz zespół – mówili trenerzy bełchatowskich siatkarzy.

Okazało się, że bełchatowian stać na pokonanie mistrza Włoch. Serie A jest najsilniejszą ligą świata. Sami Włosi uważają, że większym prestiżem cieszy się scudetto niż zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Po wtorkowym spotkaniu wiemy na co już stać BOT Skrę. Stać ten zespół na miano najlepszego w Europie.Jeżeli w sporcie nie stawia najwyższych celów, to trzeba dać z tą zabawą sobie spokój – mówi II trener BOT Skry Jacek Nawrocki. – My takie cale stawiamy. Jednak do wygranej, z której bardzo, bardzo cieszymy podchodzimy spokojnie. Najbliższe mecze w Lidze Mistrzów zapowiadają interesująco i niejako też zweryfikują wartość wszystkich zespołów.

Jacek Nawrocki podkreślił, że włoscy trenerzy przed spotkaniem mówili tylko o wygranej. Innego rezultatu nie brali pod uwagę. Podkreślali, że bardzo im zależy na Lidze Mistrzów. Wyszli na parkiet skoncentrowani, bez lekceważenia rywala.

Zdaniem drugiego trenera BOT Skry kluczem do wygranej było powstrzymanie Ivana Miljkovica i Kubańczyka Angela Dennisa. – Popełniliśmy mniej błędów w akcjach sytuacyjnych, dobrze graliśmy blokiem no i Mariusz Wlazły wykonał serię akcji w trzecim secie, kiedy wydawało się, że partia jest przegrana – powiedział Jacek Nawrocki. – Wygranie seta przy przewadze rywala 24:20 rzadko się zdarza przy tej klasie przeciwnika.

Siatkarze BOT Skry są już w Polsce. Dzisiaj tylko podróżowali. – Od jutra zaczynamy normalne zajęcia – powiedział Jacek Nawrocki. – W piątek jedziemy do Radomia na mecz z Jadarem, który wcale nie musi być łatwy.

Dodał on, że faworytami rozgrywek są cztery czołowe zespoły z poprzedniego sezonu. – Jednak Mostostal czy Politechnika nie po to wzmacniały składy, żeby teraz nie grać o wysokie pozycje. Atutem Resovii będzie praktycznie niezmieniony skład, mocne miejscowe lobby i pełna hala. Wymieniona trójka będzie w stanie powalczyć z najsilniejszymi. Liga zapowiada ciekawie.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved