Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Sprawa Niemczyka jest już zamknięta

Sprawa Niemczyka jest już zamknięta

Sprawa trenera Andrzeja Niemczyka jest już definitywnie zamknięta. Były trener siatkarskiej kadry kobiet, nie stanie do konkursu na stanowisko nowego szkoleniowca reprezentacji.

Taką informację podał podczas środowego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sport prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.

Od dawna docierały do nas sygnały o złej sytuacji w zespole trenerskim reprezentacji kobiet, o tym, że trener Andrzej Niemczyk lubi nadużywać alkoholu. Szkoleniowiec miał jednak nasze zaufanie, zbyt długo wierzyliśmy, że pomimo swoich problemów zrealizuje wszystkie zadania szkoleniowe. Tak się jednak nie stało, musieliśmy sytuację przerwać po powrocie z turnieju w Chinach – stwierdził prezes PZPS. Prezes dodał także, że powodem słabego występu żeńskiej reprezentacji była także plaga kontuzji w kadrze i niezbyt dobra atmosfera między częścią zawodniczek, a sztabem szkoleniowym. Jeszcze w tym roku zostanie rozpisany konkurs na stanowisko trenera reprezentacji, jego wyniki będą znane najpóźniej do końca lutego 2007.Na razie nie ma żadnych >>pewniaków<< na to stanowisko, trener będzie wybrany w drodze konkursu. Nowy szkoleniowiec opracuje plan przygotowań zespołu do igrzysk olimpijskich w Pekinie i będzie go samodzielnie realizował. Wierzę, że dwukrotne mistrzynie Europy wrócą do formy i awansują do turnieju olimpijskiego – dodał Przedpełski.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved