Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siarka Tarnobrzeg podejmuje SMS II Sosnowiec

Siarka Tarnobrzeg podejmuje SMS II Sosnowiec

Dzisiaj o godzinie 17:00 zawodniczki tarnobrzeskiej Siarki zaczną zaległy mecz II ligi, w którym zmierzą się z drugim zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS.

Mecz nie mógł się odbyć w minioną sobotę, dziewczęta z sosnowieckiej SMS wyjechały bowiem na turniej do Estonii. Grały w nim jako reprezentacja Polski kadetek i to już świadczy o sporych umiejętnościach młodych dziewcząt.

CZAS NA REWANŻW pierwszym meczu obu drużyn, który zresztą też nie odbył się w planowanym terminie, SMS pokonał Siarkę 3:0, dla tarnobrzeżanek nadarza się więc okazja do rewanżu. – Tamto spotkanie, choć nie wygraliśmy w nim nawet seta, było bardzo zacięte, a sosnowiczanki wygrywały końcówki poszczególnych partii. Pokazały się z dobrej strony, czeka nas więc trudne zadanie – mówi szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Andrzej Dróbkowski.

SZALAŁA GRYPA

Zespołu Siarki nie ominęła szalejąca ostatnio na Podkarpaciu grypa jelitowa. Zachorowało na nią kilka zawodniczek. Odbiło się to na frekwencji. Bywało, że na trening przychodziły tylko cztery zawodniczki, a przy takiej liczbie trudno realizować jakieś cele szkoleniowe. Na szczęście w poniedziałek i wczoraj było już nieco lepiej. Tarnobrzeżanki pokonały, więc grypę i choć niektóre z nich są pewnie nieco osłabione, to dziś będą chciały pokonać rywalki.

SĄSIADKI Z TABELI

Dzisiejsze spotkanie ma spore znaczenie dla tarnobrzeskiego zespołu. Drużyna z Sosnowca ma na koncie 21 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli, Siarka jest piąta, ma o cztery „oczka” mniej od dzisiejszych rywalek. Trzeba jednak wiedzieć, że po zakończeniu rundy zasadniczej zespół SMS II nie będzie się liczył w tabeli. Nie oznacza to jednak, że mecze z tym zespołem nie są ważne. Przeciwnie, dla pozostałych zespołów liczą się w tabeli. Nie bez znaczenia w dzisiejszym meczu będzie doping tarnobrzeskich kibiców, którzy na meczach siatkarek zachowują się fantastycznie. Dodajmy, że wstęp na dzisiejsze spotkanie jest wolny.

Andrzej Dróbkowski, trener siatkarek Siarki Tarnobrzeg:

Kłopoty z frekwencją na treningach, wynikające z grypy, były niepokojące. Teraz na szczęście wszystko już jest dobrze i przeciwko SMS zagrały w pełnym składzie. Rywalki stanowią młodą, ale sporo już potrafiącą drużynę. Zapowiada się ciekawy mecz, w którym emocji nie powinno zabraknąć. Liczymy na doping naszych kibiców.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved