Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryszard Górecki: Srebro na MŚ to także sukces uniwersytetu

Ryszard Górecki: Srebro na MŚ to także sukces uniwersytetu

Srebrny medal zdobyty na Mistrzostw Świata w Japonii przez reprezentację Polski siatkarzy to wielki sukces także Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskego – uważa jego rektor oraz prezes AZS UWM, prof. Ryszard Górecki.

Obserwowałem podobne sytuacje, gdy byłem na stażu w USA. Tam większe uczelnie posiadały profesjonalne drużyny, które miały w swoim składzie znakomitych zawodników. Zawsze marzyłem, żeby tak również było u nas, choć łatwo nie było. Kiedy zaczynałem rektorowanie, budowaliśmy wszystko od początku – spadliśmy do drugiej ligi, ale dosyć szybko się podnieśliśmy. Zespół sportowy jest wizytówką uczelni – jeżdżąc po kraju na spotkaniach każdy wie, że w Olsztynie jest czołowa drużyna w Polskiej Lidze Siatkówki. Wielu młodych ludzi, rozpoczynając naukę, ma na względzie, że jest tutaj taki zespół. Nie zapomnijmy o jednej rzeczy, jest coraz mniej kandydatów na studia, dlatego musimy w różny sposób przekonać do siebie młodych ludzi – uważa rektor uniwersytetu w Olsztyna.

Górecki nie ukrywa, iż jest zaniepokojony faktem, iż po wywalczeniu przez naszych siatkarzy srebrnego medalu, siatkówka w Polsce ulegnie całkowitej komercjalizacji. – Nagle mogą pojawić się pseudodziałacze, pseudomenedżerowie, którzy wykrzywią nieco wymiar siatkówki. Tak właśnie stało się w przypadku piłki nożnej, gdzie słyszy się ciągle o aferach nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – kończy prezes AZS-u UWM w Olsztynie.Z Ryszardem Góreckim rozmawiał Sebastian Woźniak – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved