Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Początek będzie w Bydgoszczy

PLS: Początek będzie w Bydgoszczy

W piątek w Bydgoszczy zostaną zainaugurowane rozgrywki Polskiej Ligi Siatkówki. - Cieszymy się, że przyjeżdża do nas wicemistrz Polski z trzema wicemistrzami świata - powiedział trener BKSCh Delecty Bydgoszcz Wiesław Popik.

My trenujemy bardzo ostro – dodał trener.

Wiesław Popik podkreślił, że spodziewa się dużego zainteresowania meczem w Bydgoszczy. – Będzie to pierwszy historyczny występ bydgoskich siatkarzy w ekstraklasie – powiedział. – Sądzę, że hala Łuczniczki będzie prawie pełna.Bydgoskiej drużynie nie brakuje problemów. Na pewne dolegliwości skarży się libero, najbardziej doświadczony zawodnik w zespole Rafał Kwasowski. Na pozycji rozgrywającego najpewniej wybiegnie Tomasz Borczyński. Bardzo solidnie ćwiczy uczestnik mistrzostw świata Australijczyk Andrew Grant.

U nas wszystko jest OK – mówi drugi trener Jastrzębskiego Węgla Leszek Dejewski. – Na małe bóle w kolanie skarżył się Daniel Pliński, ale najprawdopodobniej wybiegnie w szóstce. Martwimy się o jego zdrowie. Ono jest najważniejsze. Bohaterowie mistrzostw świata czują się trochę zmęczeni. Bardzo ciężko ćwiczy Łukasz Kadziewicz. Wybiegnie też Dawid Murek. Na drugiego przyjmującego szykowany jest Paweł Siezieniewski.

Wiele dobrego jastrzębscy trenerzy mówią o Igorze Yudinie. – Ma same zalety i jedną wadę – mówi Leszek Dejewski. – Jest młody i ma trochę za gorącą głowę. Poza tym nie wiem jak on będzie się czuł przy ogromnej publiczności. Wiele słyszał o atmosferze w polskich halach, ale to nie to samo co przeżyć samemu.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved