Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Porażka Winiar na Teneryfie

LM: Porażka Winiar na Teneryfie

W swoim 3 spotkaniu, w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń, Winiary Kalisz poniosły drugą porażkę. Zespół Mileny Rosner, Tenerife Marichal pokonał podopieczne Igora Prielożnego 3:1.

Była to druga porażka kaliskiego zespołu w Lidze Mistrzyń. Winiary wciąż jednak mają duże szanse na awans, bowiem do następnej rundy wychodzą trzy najlepsze zespoły z każdej grupy.

W drużynie z Kalisza bardzo dobrze zagrała Anna Barańska, momentami wspierana przez Eleonorę Dziękiewicz. Pozostałe atakujące spisały się poniżej oczekiwań, co przy tak wysokiej klasie przeciwnika nie mogło zagwarantować korzystnego rezultatu.

Pierwszego seta kaliszanki przegrały trochę na własne życzenie. Do drugiej przerwy technicznej posiadały dość wyraźną przewagę, skuteczniej grały w ataku i w bloku. Nie potrafiły jednak utrzymać czteropunktowego prowadzenia. W ekipie z Teneryfy nie do zatrzymania była kubańska środkowa Ana Ibis Fernandez, a w z każdą piłką rozkręcała się Turczynka Neslihan Darnel. Do końca seta trwała walka punkt za punkt, a pierwszą piłkę setową miały Winiary, lecz Tereza Matuszkowa uderzyła w aut. Potem piłka po atakach Adrjany Mitrovic i Milady Spalovej również wylądowała poza boiskiem i to mistrzynie Hiszpanii mogły cieszyć się z wygranej pierwszej partii.

Winiary w drugim secie grały również przyzwoicie, lecz nie potrafiły uniknąć przestojów, za które zapłaciły seryjną stratą punktów. Przy stanie 12:11 oddały aż sześć punktów z rzędu. Brakowało dokładnego rozegrania, a siatkarki Marichal doskonale „łapały” na bloku mało zdecydowane ataki Winiar. Trener polskiego zespołu Igor Prielożny szybko wykorzystał dwie przysługujące mu przerwy na żądanie, lecz niewiele to zmieniło w grze jego podopiecznych.

Gospodynie zbyt szybko uwierzyły w zwycięstwo, bowiem na trzeci set wyszły mocno rozkojarzone. Perfekcyjne do tej pory przyjęcie zawodniczek Marichala zaczęło

szwankować, z czego skwapliwie skorzystały kaliszanki, które wygrywały już 6:1 i 12:6. I podobnie jak w poprzedniej partii, kaliszanki stanęły jak zamurowane. Po chwili było już po 14:14 i wydawało się, że Marichal już nie odda inicjatywy. W końcówce szczęście uśmiechnęło się tym razem do kaliskich siatkarek, bowiem przy stanie 24:23 dla Winiar, Fernandez uderzyła w aut.

Najmniej emocji przyniosła czwarta i ostatnia odsłona, w której niemal przez cały czas dominowały miejscowe. W składzie Marichalu całe spotkanie rozegrała Milena Rosner, ale pierwszoplanowymi postaciami na boisku były wspomniane Darnel i Fernandez oraz Amerykanka Logan Tom.

Tenerife Marichal – Winiary Kalisz 3:1 (28:26, 25:22, 23:25, 25:16)

Spar Marichal:Romina Lamas, Ana Ibis Fernandez, Ingrid Visser, Milena Rosner, Logan Tom, Neslihan Darnel, Esther Lopez (libero), Susana Rodriguez.

Winiary: Magdalena Godos, Milada Spalova, Eleonora Dziękiewicz, Anna Barańska, Tereza Matuszkowa, Adrjana Mitrović, Agata Sawicka (libero) oraz Izabela Żebrowska, Olga Owczynnikowa