Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Andrzej Wojciechowski nowym prezesem Sokoła Mogilno

Andrzej Wojciechowski nowym prezesem Sokoła Mogilno

fot. archiwum

Dotychczasowy sekretarz klubu, jeden z twórców serwisu Strefa Siatkówki Andrzej Wojciechowski, wybrany został wczoraj nowym prezesem II-ligowego LKSS "Sokół" Mogilno. To trzeci prezes w prawie 17-letniej historii mogileńskiego klubu.

Andrzej Wojciechowski jest najmłodszym prezesem w krótkiej historii klubu. Nie jest jednak osobą nieznaną w środowisku siatkarskim. Już w 1999 roku stworzył pierwszą stronę internetową Sokoła, którą po reaktywacji w roku 2005 prowadzi do dnia dzisiejszego. W lutym 2000 r. stał się twórcą listy dyskusyjnej, a następnie serwisu internetowego "Strefa Siatkówki ", gdzie przez długi czas sprawował obowiązki redaktora naczelnego. Dziś, jest to najpopularniejsza w sieci strona o tematyce siatkarskiej, a 27-letni mogilnianin pełni w "Strefie Siatkówki" funkcję zastępcy redaktora naczelnego i administratora listy dyskusyjnej.

W swoim krótkim życiorysie Andrzej Wojciechowski zdołał również ukończyć kurs sędziego piłki siatkowej w Łódzkim Związku Piłki Siatkowej. Z uwagi na obowiązki w klubie, zawiesił swoją karierę sędziego siatkarskiego, ale nadal posiada pierwszą klasę sędziowską. Sekretarzem w LKSS "Sokół" został wybrany po raz pierwszy w czerwcu 2004 roku, później w ponownych wyborach w kwietniu 2005 roku. Prezesem został wówczas Leszek Duszyński , który kilkanaście dni temu zrezygnował z tej funkcji w związku z wyborem na stanowisko Burmistrza Mogilna. W sezonie 2005/2006, nowy prezes sprawował również obowiązki drugiego trenera drużyn młodzieżowych Sokoła Mogilno.

W dniu wczorajszym, Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu postanowiło przyjąć rezygnację prezesa Leszka Duszyńskiego. W wyborach na nowego szefa mogileńskiego klubu, Andrzej Wojciechowski nie miał kontrkandydatów. Zgłoszony jako drugi kandydat, wiceprezes Maciej Adamski , nie przyjął rekomendacji i poparł w wyborach sekretarza klubu. Nowego prezesa Sokoła Mogilno wybrano jednogłośnie, a członkowie klubu przypieczętowali swoją decyzję gromkimi brawami.Nowy prezes, dziękując za zaufanie jakim obdarzyli go dokonujący wyboru, zapowiedział kontynuowanie rozsądnej polityki swojego poprzednika. Za priorytet uznał postawienie na pracę z młodzieżą, przy jednoczesnym utrzymaniu w Mogilnie zespołu na przynajmniej II-ligowym poziomie, w którym będą ogrywały się wychowanki mogileńskiego klubu. Drugoligowa drużyna siatkarek mogileńskiego Sokoła ma pełnić rolę promocyjną miasta i gminy w całej Polsce, a jednocześnie podnosić poziom kadetek i juniorek, które dzięki ograniu w rozgrywkach szczebla centralnego, będą miały szansę podnoszenia swojego poziomu sportowego i dobrego zaprezentowania się w mistrzostwach województwa oraz w Mistrzostwach Polski.

Na pewno głównym celem klubu sportowego "Sokół" będzie szkolenie młodzieży. Chcemy kontynuować dobrą tradycję, kiedy siatkarki co roku sięgały po medale mistrzostw województwa, kiedy to grały w ćwierćfinałach i półfinałach mistrzostw kraju. Być może uda się powtórzyć sukces juniorek rocznika ’86, które zajęły 7. miejsce w Polsce. Z doświadczenia wiem, że nie ma w klubie dobrej młodzieży, kiedy klub nie startuje w rozgrywkach szczebla centralnego. Ponieważ III liga w województwie kujawsko-pomorskim praktycznie nie istnieje – kadetki, juniorki muszą sie gdzieś ogrywać. Dlatego będziemy dążyć do tego, aby utrzymać drugą ligę w Mogilnie i walczyć o jak najwyższe cele – powiedział po zebraniu, w wywiadzie dla portalu mogilno24.pl, nowy prezes mogileńskiego klubu.

Będziemy się starać o dodatkowe finanse, ale z doświadczenia pracy w zarządzie wiem, iż będzie o to bardzo ciężko. Może pomoże sukces polskich siatkarzy, którzy zdobyli srebro mistrzostw świata. Może to spowoduje, iż sponsorzy bardziej otworzą się na siatkówkę. My jesteśmy otwarci i będziemy się starali pozyskiwać środki spoza urzędu miejskiego, ponieważ te dotacje choć są bardzo wysokie w porównaniu z innymi ośrodkami siatkarskimi, to nie zapewniają 100% budżetu klubu, a chcąc walczyć o najwyższe cele, musimy te środki pozyskać – dodał Andrzej Wojciechowski.

Po wieczornym zebraniu, na posiedzeniu zebrał się również zarząd klubu, który uzupełnił swój skład osobowy. Nowym sekretarzem Sokoła Mogilno został długoletni działacz tego klubu – Hans Dienstmann .

źródło: mogilno24.pl, sokol.mogilno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved