Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Allassane Guindo: Chciałbym dorównać najlepszym

Allassane Guindo: Chciałbym dorównać najlepszym

Allassane Guindo to młody obiecujący zawodnik II-ligowej ekipy Delic-Pol Norwid Częstochowa. W wywiadzie dla Strefy Siatkówki, opowiada o swojej przygodzie z siatkówką oraz o trenerze Stanisławie Gościniaku.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z siatkówką?

Piłkę odbijałem już od najmłodzsych lat. Na poważne treningi zacząłem chodzić w wieku jedenastu lat do klubu MOS Opole, gdzie trenerem był pan Jerzy Tracz.Co jest twoim marzeniem, co chciałbyś osiągnąć w tym sporcie?

Przede wszystkim chciałbym sprawdzić się w wyższej lidze i tym samym spróbować swoich umiejętności w grze przeciwko uznanym graczom, którzy wiele osiągnęli w tym sporcie.

Czy isnieje siatkarz na którym się wzorujesz?

Nie mam idola, ale uważnie przyglądam się grze najlepszych, ponieważ chciałbym im kiedyś dorównać.

Obecnie grasz w zespole Delic-Pol Norwid Częstochowa. Jak czujesz sie w tej drużynie?

Dobrze, atmosfera w zespole jest przyjazna. Zarówno na boisku, jak i poza nim tworzymy z chłopakami zgraną paczkę, spędzamy ze sobą dużo czasu. Z większością znamy sie wiele lat i to pomaga nam rozumieć się nawzajem. Dodatkowo wszyscy jednakowo pojmujemy pojęcie „drużyna”. Przegrywamy jak drużyna i wygrywamy jak dryżyna.

Od tego sezonu waszą drużynę prowadzi trener Stanisław Gościniak. Jak układa sie współpraca z tak wielkim światowym autorytetem?

Badzo dobrze, trener jest dla nas wszystkich dużym autorytetem, ponieważ bardzo wiele osiągnął jako zawodnik, jest świetnym fachowcem, na pewno jednym z lepszych w Polsce i na świecie. Ma ogromne doświadczenie, które na pewno pomoże nam w dalszych rozgrywkach ligowych.

Czy razem z drużyną postawiliście sobie konkretny cel na obecny sezon?

Oczywiście. Jak każda drużyna mamy cele, do których dążymy, chcielibyśmy wejść do I ligi. Na pewno każdy zespół zrobi wszystko, żeby osiągnąć to w tym sezonie a konkurencja jest bardzo mocna – choćby drużyna z Wałbrzycha, czy Rząśni. Ale wierzę, że mamy szanse, bo jesteśmy zespołem nieobliczalnym. Z każdym możemy wygrać.

Życze sukcesu i dziękuje za rozmowę

Z Allassanem Guindo rozmawiała Paulina Bartczak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved