Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Z kadry Raula Lozano do Centrostalu

Z kadry Raula Lozano do Centrostalu

- Reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal MŚ i to jest najważniejsze, a my jako statystycy pomagaliśmy jej, by odnosiła zwycięstwa, by grała jak najlepiej i pokonywała rywali - mówi Maciej Kosmol drugi trener Centrostalu/Focus Park i statystyk męskiej reprezentacji Polski.

Drugim statystykiem był Włoch Nicola Vettorii. Dzieliliście się jakoś pracą? Na przykład zawodnikami czy elementami w grze?

Mamy pewien podział obowiązków między sobą, ale generalnie wykonujemy tę samą pracę, zajmujemy się całym zespołem przeciwników i, oczywiście, także naszym. Na bieżąco można podejrzeć, jak grają oba zespoły i dostosować taktykę do tego, co prezentują rywale.W bardzo ważnym meczu z Rosją przegrywaliśmy 0:2. Co przekazywaliście trenerowi Lozano?

Trener oprócz naszych uwag między setami, sam też na bieżąco patrzy na komputer, który ma na ławce rezerwowych, a do którego spływają dane od nas. Śledzi więc cały czas statystyki i wyciąga wnioski, które mu się nasuwają. A w tych dwóch wspomnianych setach łatwo było zauważyć, że Rosjanie grają bardzo dobrze blokiem, że ustawiają się w ciemno na Wlazłego i Świderskiego, a czasami zupełnie odpuszczają środkowych.

Za dwa lata igrzyska w Pekinie. Ty też będziesz w ekipie?

Nic na razie nie zapowiada, by miało być inaczej. Przed nami jednak jeszcze cały 2007 rok, sporo imprez, w tym mistrzostwa Europy, Puchar Świata, Liga Światowa i wiele się może zdarzyć. Ale mam nadzieję, że dotrwam do igrzysk.

W ubiegłym sezonie robiłeś statystyki dla Centrostalu, teraz zostałeś drugim trenerem…

Tak, skończyłem studia na AWF, mam dyplom trenera II klasy i dzięki uprzejmości prezesa Waldemara Sagana i trenera Piotra Makowskiego mogę pomagać siatkarkom w Bydgoszczy.

Więcej w Gazecie Pomorskiej

Z Maciejem Kosmolem rozmawiał Jacek Drozdowski

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved