Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Z kadry do Piasta

Z kadry do Piasta

fot. archiwum

Po krótkiej przygodzie z reprezentacją Polski kobiet na Mistrzostwach Świata w Japonii, Ireneusz Kłos poprowadzi I-ligowego Piasta Szczecin. Działacze wierzą, że wróci z ekipą do LSK.

Po krótkiej i niezbyt udanej przygodzie z ekstraklasą siatkarek szczeciński Piast spadł do I ligi. Wtedy apetyty działaczy były większe, a szczecińskie siatkarki miały dłużej pograć w krajowej elicie. Jednak większość spotkań szczecinianki przegrywały wyraźnie, a nierzadko od swoich rywalek dzieliła je różnica klas. Tamten zespół nie był przygotowany do gry w gronie najlepszych, a czy obecny jest gotów, by po ewentualnym awansie rywalizować z najlepszymi? Bo awans jest głównym celem na ten sezon. Po dziesięciu kolejkach zespół z grodu Gryfa zajmuje 5 pozycję z dorobkiem 22. punktów utrzymując ścisły kontakt z czołówką ligi. Słabszą stroną Piasta są mecze wyjazdowe, w których drużyna odniosła trzy porażki.

 

Zespół pod wodzą Jerzego Taczały osiągnął wysoki pułap – powiedział prezes klubu, Adam Kulbiej Mierzymy w awans, ale do tego konieczna jest jednak lepsza gra. Zmiana trenera w trakcie rozgrywek zawsze jest pewną niewiadomą, a zarazem sporym ryzykiem. Czy w tym przypadku nie za dużym? Tym bardziej, gdy szkoleniowiec przyznaje, że nie zna dobrze ligi, w której występuje zespół, który właśnie ma poprowadzić. Połowicznie z tymi obawami zgadza się prezes szczecińskiego klubu. 

Każda zmiana pociąga za sobą ryzyko – stwierdził Adam Kulbiej – Bez względu na to, kiedy jest podejmowana . – Trener Ireneusz Kłos może nie znać dokładnie I ligi, ale zna możliwości naszego zespołu, wie jaki cel przed nim stawiamy i przyjął nasze warunki. Zmiana szkoleniowca ma być fundamentem w budowie silnego zespołu. Działacze nie chcą powtórki scenariusza sprzed roku, gdy Piast awansował do LSK i zawiódł. Nowy szkoleniowiec użył wobec prezesa Kulbieja mocnego argumentu stwierdzając, iż obecny zespół przy drobnych wzmocnieniach, będzie w stanie dłużej niż jeden sezon powalczyć w gronie najlepszych drużyn. Aby tak się stało musi tam jednak najpierw awansować…

źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved