Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Szalony pomysł Raula Lozano

Szalony pomysł Raula Lozano

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Raul Lozano ma szalony plan: rozegrać spotkanie z Brazylią na otwartym stadionie w Polsce. Rewanż za finał MŚ mogłoby śledzić nawet 50 tysięcy widzów!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w sierpniu 2007 roku do Polski przyleci Brazylia i przez tydzień będziemy trenować z najlepszym zespołem świata. Wraz z trenerem Rezende, do dyspozycji będziemy mieli 24 zawodników i stworzymy cztery drużyny. Spotkamy się w Spale. Punktem kulminacyjnym ma być Memoriał Huberta Wagnera, ale największą atrakcją dla kibiców byłby mecz na otwartym stadionie – opowiada Raul Lozano.

Ten ekscytujący plan argentyński trener przedstawił nam już pół roku temu, ale wtedy prosił o czas na dogranie szczegółów. To był jeden z pomysłów na dodatkowe dochody dla naszych siatkarzy. Teraz kłopoty finansowe się skończyły a na mundialu zdobyliśmy medal. Plan jednak pozostał.Rozmawiałem przed MŚ z trenerem Rezende, który wstępnie się zgodził. Nie sądzę, by teraz zmienił zdanie – przekonuje Lozano.

Istotny będzie wybór odpowiedniego stadionu. Pod względem pojemności najlepszy byłby Śląski, ale może warto rozważyć inne propozycje. Na stadionie Lecha może pomieścić się ponad 30 tysięcy widzów, ale bliskie murawy trybuny zagwarantują ochronę przed wiatrem.

Chciałbym, by popularność siatkówki w Polsce nadal rosła. Zmarnowanie takiej okazji byłoby grzechem – zakończył Lozano.

Kiedyś największe imprezy siatkarskie regularnie organizowano na stadionach. Dziś w takich pomysłach przoduje Brazylia. Do niej też należy rekord frekwencji. W 1983 roku towarzyskie spotkanie siatkarzy Brazylii z ZSRR na słynnej Maracanie oglądało 102 tysiące ludzi!

Przed dwoma laty, po zwycięstwie „Canarinhos” w turnieju olimpijskim, pomysł reaktywowano. Brazylijczycy chcieli stoczyć z Rosją dwa pokazowe mecze na największych stadionach w kraju, ale tej inicjatywy nie zrealizowano.

Co sądzę o pomyśle Raula Lozano, by w sierpniu mecz z Brazylią rozegrać na otwartym stadionie? Jest rewelacyjny – powiedział Daniel Pliński. – Już widzę oczami wyobraźni mecz na Stadionie Śląskim, który ogląda tłum ludzi. Jako siatkarz plażowy wielokrotnie grałem pod odkrytym niebem, ale nigdy przed takim audytorium. Polska już wiele razy pokazywała, że potrafi organizować duże imprezy. Jestem więc przekonany, że damy sobie radę także z takim meczem – dodał srebrny medalista z MŚ w Japonii.

źródło: onet.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved