Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Niemczyk wystartuje w konkursie PZPS

Niemczyk wystartuje w konkursie PZPS

- Rozwiązanie reprezentacji Polski siatkarek, to skandal - tymi słowami skomentował były trener reprezentacji Polski kobiet, Andrzej Niemczyk, niedawną decyzję zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Staję do konkursu! - dodał.

Jak można było to zrobić tym dziewczynom – wścieka się Niemczyk. – Odbiera im się tym samym stypendia, niszczy to, co zdobyły swoją ciężką pracą. Skandal. Równocześnie podjęto decyzję, że nowy selekcjoner wybrany zostanie w konkursie. Jego zasady zostaną ogłoszone 21 grudnia.

Dziewczyny swoim listem do PZPS-u (popierającym powrót Niemczyka na stanowisko trenera reprezentacji – red.) pokazały, że zależy im na naszej dalszej współpracy – mówi Niemczyk. – W tej sytuacji nie mam wyjścia. Jestem zobowiązany do tego, by stanąć w tym konkursie. Dlatego oficjalnie mówię: staję do konkursu! Gdybym tego nie zrobił, siatkarki mogłyby pomyśleć, że je olewam.Już myśli o ewentualnym powrocie do reprezentacji i mówi wprost: – Mogę być rozliczany z wyników – deklaruje. – Ale nie mogę mieć przy sobie takich ludzi jak pan Waldemar Wspaniały. Lozano odsunął go od męskiej reprezentacji i dobrze zrobił. To ten przyczepił się do żeńskiej. Mogę mieć jednego szefa – prezesa Mirosława Przedpełskiego, ale panu Wspaniałemu i kilku osobom równie wspaniałym mówię: stop!

Z kolei listem „Złotek” oburzony jest prezes PZPS, Mirosław PrzedpełskiUważam, że taki sposób kontaktowania się ze związkiem jest skandaliczny. Wcześniej żadna z tych zawodniczek nie wypowiadała swojej prośby w tej sprawie – powiedział Mirosław Przedpełski. Zawodniczki w liście opublikowanym przez media przypominają zasługi trenera Niemczyka i sugerują, że powinien on wrócić na stanowisko reprezentacji kraju. – Trener Andrzej Niemczyk po powrocie z cyklu turniejów Grand Prix zasłużył na dyscyplinarne zwolnienie – powiedział prezes PZPS. – W turnieju w chińskim Ningbo nie stawił się do pracy. Mecze w jego zastępstwie musiał prowadzić II trener Ireneusz Kłos. Potem wyciągnęliśmy do Andrzeja Niemczyka rękę, ale została ona odtrącona.

źródło: Super Express, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved