Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar wygrał w Warszawie

Jadar wygrał w Warszawie

Jadar Radom wygrał ostatni sparing z ligowym rywalem J.W. Construction Politechnika Warszawska nietypowym stosunkiem 4:1. W sobotę zagra ze Skrą Bełchatów na inaugurację OLS.

Po czterech miesiącach przygotowań, po wielu litrach wylanego potu przyszedł czas na ocenę efektów pracy drużyny Dariusza Luksa. Przed inauguracją sezonu sprawdzian w Warszawie wypadł dla radomian co najmniej poprawnie. Ważne też, że popłynęła z niej nuta optymizmu, o którą postarał się nie kto inny jak Kanadyjczyk Dallas Soonias. Nowy atakujący Jadaru, mimo że przyleciał do Polski w poniedziałek późnym wieczorem, na dobre nie przeszedł jeszcze procesu aklimatyzacji, pokazał w stolicy ogromny potencjał siatkarskiego rzemiosła, który dla drużyny może w trakcie sezonu okazać się nieoceniony. – Jestem zadowolony z jego postawy, ale na to zwycięstwo zapracował cały zespół. Wciąż mamy nad czym pracować. Dostrzegam u zawodników pełniejszą mobilizację przed zbliżającym się sezonem, co oczywiście rzutuje na ich stosunek do gry – powiedział Luks.

Szkoleniowiec Jadaru wzorem wszystkich poprzednich spotkań zmieniał w każdym secie ustawienie wyjściowej szóstki. Dla odmiany trener Krzysztof Felczak grał niemal jednym składem. Można było odnieść wrażenie, że Luks tym razem sprawdza optymalne rozwiązania pod kątem ustawienia Sooniasa. Rozgrywający Tomas Malcik posyłał dużo piłek do tego siatkarza i trzeba przyznać, że jego dynamiczne ataki robiły wrażenie. – Z tą grą pod Sooniasa to lekka przesada. Uważam, że Jadar ma bardzo wyrównany skład i w trakcie meczu należy sprawdzać innych siatkarzy – argumentował Luks.Jadar w meczu z Politechniką nie ustrzegł się co prawda starych przypadłości, ale w trakcie konfrontacji z „inżynierami” zaprezentował wiele ciekawych rozwiązań taktycznych, których do tej pory w grze było jak na lekarstwo. Ważne też, że zespół z wyjątkiem zagrywki popełniał mało błędów własnych.

Do meczu z Bełchatowem Jadar będzie się przygotowywał w Radomiu. Sobotni mecz transmitować będzie TV 4. Początek o godz. 15.

AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA – JADAR RADOM 1:4

(25:19, 22:25, 21:25, 21:25, 15:25).

Jadar: Malcik, Pęcherz, Kokociński, Owczarski, Kocik, Terlecki, Obdrzalek (libero), Macionczyk, Sonnias, Pawliński, Makaryk, Żaliński

Politechnika: Chudik, Siebeck, Jurkiewicz, Rybak, Kulikovski, Wieczorek, Maciejewicz (libero), Łomacz, Szulc, Drzyzga, Wojtaszek.

Autor tekstu: Jacek Bednarczyk – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved