Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga siatkówki na Podlasiu po pierwszej rundzie

III liga siatkówki na Podlasiu po pierwszej rundzie

Zwycięstwem 3:0 nad ekipą Mlekpolu Grajewo zakończył pierwszą rundę najlepszy zespół III ligi w regionie Podlasia, WSFiZ Piętnastka Białystok. Białostoczanie wygrali wszystkie siedem meczów, tracąc w nich tylko cztery sety.

Podobnie jak i cała liga ostatni mecz z Grajewem nie sprawił nam większych kłopotów – uważa Marcin Czeremcha, trener WSFiZ. – Przeciwnicy chyba od razu nastawili się na porażkę, dopiero jak w trzecim secie wpuściliśmy młodych rezerwowych, mecz się wyrównał. Generalnie liga swoim poziomem nas rozczarowała. Aby zagrać poważny sparing, musimy wyjeżdżać do II-ligowych zespołów z Augustowa lub Ostrołęki.

Natomiast dla grajewian była to druga porażka w ciągu kilku dni. Wcześniej w zaległym meczu przegrali u siebie 2:3 z SUKSS-em Suwałki. – Ta porażka bardzo boli – mówi Marek Adamkiewicz, trener Mlekpolu. – W decydującym secie prowadziliśmy już 12:8 i po prostu przestaliśmy grać, a przeciwnik wykorzystał naszą niemoc.

Z odniesieniem zwycięstwa natomiast nie miała kłopotu Biebrza Lipsk. Pokonała 3:0 Promień Mońki, który pozostaje jedyną drużyną bez zwycięstwa w lidze. Natomiast wyjazdowe zwycięstwo Oriona G2 Bielsk Podlaski nad Mikolo Sokółka pozwoliło utrzymać bielszczanom trzecie miejsce w tabeli.