Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Mostostalu widać postęp

W Mostostalu widać postęp

- Uważam, że mamy lepszy zespół niż przed rokiem, a gdyby nie kłopoty z kontuzjami środkowych i finansami klubu, to byłbym bardzo spokojny o wynik sportowy - powiedział po turnieju o puchar prezydenta Kędzierzyna-Koźla Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu.

Mostostal ma trzech środkowych, z których dwóch – Arkadiusz Świechowski i Damian Domonik – jest kontuzjowanych. W optymistycznej wersji Domonik wróci do gry za pięć tygodni, tymczasem już za tydzień rusza liga. Dlatego Mostostal przez dwa dni testował Ukraińca Mykolę Karzova. – Chcemy tego zawodnika, kłopot w tym, że on też jest po kontuzji kolana – mówi Pietrzyk.

Ukrainiec ma pojawić się w Kędzierzynie-Koźlu dziś, a jutro poddany zostanie badaniom lekarskim. Dopiero po nich kontrakt z nim ma zostać podpisany. Trener Mostostalu Andrzej Kubacki mimo to jest za zakontraktowaniem tego zawodnika. – Z konieczności na środku bloku występował w niedzielę Bartosz Kurek, radził sobie bardzo dobrze, ale to jest materiał na klasowego zawodnika na skrzydle, on ma grać i rozwijać się. Nie mogę robić mu krzywdy i stawiać na środku bloku. Stąd też trochę ryzykowna decyzja o zakontraktowaniu Karzova – podkreśla Kubacki.Kędzierzynianie w pokonanym polu zostawili trzy inne ekipy z PLS: Chemika Bydgoszcz, Gwardię Wrocław i Resovię Rzeszów. – Ten ostatni zespół zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Na dziś najsłabsza jest Gwardia, ale ja mam swoje kłopoty, a wrocławianie swoje – mówi Kubacki.

Mostostalowcy sezon zaczynają od wyjazdu do Olsztyna. – Mamy piekielnie ciężki start rozgrywek. Musimy poprawić zagrywkę, bo bez niej w Olsztynie nie będziemy mieli szans na nawiązanie walki – przyznaje Kubacki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved