Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Czarnecki: Musiałem przerwać ciszę

Sławomir Czarnecki: Musiałem przerwać ciszę

Avia miała w tym sezonie włączyć się do walki o czołowe miejsca w I lidze. Słaba postawa drużyny spowodowała, że zarząd klubu postanowił zwolnić I trenera zespołu Krzysztofa Lemieszka. Nowym szkoleniowcem został Sławomir Czarnecki, dotychczasowy II trener.

Trener Krzysztof Lemieszek był trenerem Avii przez prawie 10 lat. Zaskoczyło Pana jego zwolnienie?

Sławomir Czarnecki: Było to dla mnie małym zaskoczeniem, ale pierwsze sygnały dostaliśmy już miesiąc temu. Graliśmy słabo i zarząd postawił drużynie ultimatum: albo w czterech meczach zdobędziemy osiem punktów, albo obetną nam 20 procent wynagrodzeń.No i zdobyliście tylko dwa…

To prawda, ale decyzję o karze finansowej wycofano.

Dlaczego?

Z powodu plagi chorób i kontuzji w drużynie. Poza tym Polski Związek Piłki Siatkowej przełożył mecz z Energetykiem Jaworzno, który był pierwszym z tych czterech meczów.

Zamiast kary finansowej zarząd rozwiązał umowę z trenerem…

Decyzja ta nie była podjęta ad hoc. Ona dojrzewała już od dłuższego czasu. Na pewno nie była nieprzemyślana. To są zbyt poważne sprawy, żeby podejmować je gwałtownie.

Jak przyjęli ją zawodnicy?

Muszę przyznać, że byli bardzo zaskoczeni. Podczas rozruchu przed meczem z Pronarem Hajnówka długo trwała cisza. Musiałem ją przerwać i porozmawiać z chłopcami. Wytłumaczyłem im, że to dla mnie nowa sytuacja i ja powinienem czuć się stremowany, a nie oni. Umówiłem się dzisiaj z nimi na rozmowę. Chcę im wytłumaczyć, czego będę od nich wymagał.

Czym będzie się różniła Avia trenera Czarneckiego od Avii trenera Lemieszka?

Niedawno byliśmy na spotkaniu z trenerem reprezentacji Polski Raulem Lozano. On największą wagę przywiązuje do obrony. Ja także uważam, że najistotniejszą rzeczą w zespole jest funkcjonowanie systemu blok-obrona. W tym elemencie mamy największe luki. Dlatego tam trzeba wprowadzić duże zmiany. Musimy także zwiększyć asekurację ataku i urozmaicić zagrywkę. Wszyscy zawodnicy powinni dysponować silnym serwem. Dużo mądrzejszy będę jednak po czterech najbliższych meczach.

Będzie Pan czasami korzystał z podpowiedzi trenera Lemieszka?

On jest bardzo doświadczonym trenerem. Spędził w Avii wiele lat, a jego pomoc na pewno będzie mi potrzebna i przydatna. Myślę, że nieraz się do niego zwrócę. Na tym etapie rozgrywek nie będę wprowadzał zmian w treningu siłowym. Kondycja zawodników jest bardzo dobra i tym elementem nadal będzie zajmował się trener Lemieszek.

Co chce Pan osiągnąć w tym sezonie?

Przed rozgrywkami celem była pierwsza czwórka. Teraz absolutnym minimum jest zajęcie szóstego miejsca. Podjąłem się pracy, bo uważam, że na pewno nas na to stać. Za moją porażkę uznam niższą lokatę. O awans do Polskiej Ligi Siatkówki będzie ciężko, ale uważam, że w barażach możemy powalczyć. Skupiamy się jednak na najbliższych rywalach.

Z Sławomirem Czarneckim rozmawiał Łukasz Minkiewicz – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved