Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przed meczem PZU AZS Olsztyn z Mostostalem

Przed meczem PZU AZS Olsztyn z Mostostalem

Już w najbliższą sobotę w olsztyńskiej hali Urania zmierzą się ze sobą aktualny brązowy medalista oraz wielokrotny mistrz Polski Mostostal Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie to dostarczy kibicom wiele emocji.

Po ponad ośmiomiesięcznej przerwie Polska Liga Siatkówki powraca do Olsztyna. Kibice z miasta, gdzie siatkówka ma głębokie korzenie, są tak mocno spragnieni gry na najwyższym poziomie, że z niecierpliwością odliczają godziny, a nawet minuty, do gwizdka rozpoczynającego pierwszy mecz w sezonie 2006/2007.

Mecz pomiędzy AZS-em Olsztyn a Kędzierzynem-Koźle jak zwykle ma wiele podtekstów nie tylko czysto sportowych. W Olsztynie gra dwóch byłych graczy złotej kędzierzyńskiej drużyny – Paweł Papke i Piotr Lipiński, którzy w nienajlepszej atmosferze żegnali się z kibicami Kędzierzyna i będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Natomiast w aktualnej drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kubackiego występuje dwóch zawodników występujących do niedawna w PZU AZS – Marcin Mierzejewski i Marcin Nowak. Nowego środkowego wielokrotnych Mistrzów Polski kibice z Olsztyna nie wspominają zbyt miło. Wielu z nich z czystą satysfakcją będzie oglądało Gutiego po przeciwnej stronie siatki swojej ukochanej drużyny.W obydwu drużynach w przerwie pomiędzy sezonami doszło do wielu zmian. W PZU AZS na pozycji trenera Waldemara Wspaniałego zastąpił Ireneusz Mazur, który będzie miał okazje poprowadzić pierwszego Turka w PLS czyli Sinana Cim Tanik, ale także Richarda Lambourna, Michała Kubiaka i Marcina Lubiejewskiego, którzy zasilili szeregi olsztynian i obok takich znakomitości jak Paweł Zagumny, Paweł Papke, Michał Bąkiewicz czy Wojciech Grzyb mają stanowić o sile akademików w nowym sezonie.

W Mostostalu trener Andrzej Kubacki do dyspozycji będzie miał m.in. Kondrada Małeckiego (poprzednio Politechnika Warszawa), Marcina Nowka (wcześniej PZU AZS), Jakuba Jarosza, Eugena Bakumovskiego (reprezentant Niemiec) czy takich doskonałych graczy jak Petr Zapletal czy Marcel Gromadowski.

Spotkanie zapowiada się pasjonująco. Nazwiska graczy w obu drużynach mogą zagwarantować nie lada emocje na które wszyscy tak bardzo czekamy.

Przewidywane składy:

PZU AZS Olsztyn – Lipiński, Bąkiewicz, Tanik, Grzyb, Możdżonek, Papke oraz Lambourne (libero)

Mostostal Azoty KK – Zapletal, Bakumovski, Małecki, Nowak, Kurek, Gromadowski oraz Mierzejewski (libero)

Typ redakcji: 3:1

Początek spotkania: sobota 16.12.2006 godz. 17:00 Hala Urania

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved