Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Premysl Obdrzalek: Giba mnie nie zaskoczył

Premysl Obdrzalek: Giba mnie nie zaskoczył

Najlepszy zawodnik Mistrzostw Świata w siatkówce, Brazylijczyk Giba, nie zaskoczył zawodnika Jadaru Radom, Premysla Obdrzalka. Czech po meczach grupowych prowadził w rankingu najlepszych libero.

Naszemu zespołowi nie wiodło się najlepiej na Mistrzostwach Świata w Japonii – mówi libero reprezentacji Czech i Jadaru Radom, Premysl Obdrzalek. – Przegraliśmy ważne mecze, ale muszę przyznać, że mnie grało się dobrze. Faktycznie, po spotkaniach grupowych byłem liderem klasyfikacji libero. Później, gdy nie graliśmy o medale, spadłem na trzecie miejsce tego rankingu, ale i tak jestem zadowolony.

Na Mistrzostwach Świata Obdrzalek był chwalony przez wielu trenerów, zawodników. Bardzo dobrą recenzję wystawił mu najlepszy zawodnik mundialu – Giba. – Przyjąłem cztery zagrywki Giby. Później już na mnie nie zagrywał. Bez wątpienia mecz z Brazylią był naszym najlepszym występem w Japonii. W pierwszym secie prowadziliśmy nawet 19:16. Ostatecznie przegraliśmy 0:3, ale w każdym secie walczyliśmy i było to ciekawe widowisko. Podobnie oceniam mecz z Włochami. Z dobrym rywalem gra się po prostu dobrze.

Czesi nie byli faworytem rozgrywek w grupie za przeciwników m .in. mieli Włochów czy rewelacyjnych Bułgarów. Mimo tego było o krok od awansu do dwunastki najlepszych zespołów na świecie. – Pierwszym celem było wyjście z grupy. Gdy to nam się udało, chcieliśmy znaleźć się w najlepszej dwunastce. Nie udało się, zabrakło niewiele. Skończyliśmy mistrzostwa na 13 miejscu. Szkoda przegranych meczów z USA i Kubą. To mogło nam dać awans do dwunastki – kończy nowy libero Jadaru.