Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Olimpijski kłopot siatkarek

Olimpijski kłopot siatkarek

Srebrny medal MŚ pozwolił reprezentacji Polski siatkarzy na bezprecedensowy awans z ósmego na czwarte miejsce w najnowszym rankingu FIVB, niestety siatkarki zanotowały spadek i czekają je problemy.

Biało-czerwonych wyprzedzają tylko mistrzowie świata Brazylijczycy, wicemistrzowie olimpijscy Włosi oraz o zaledwie pół punktu Rosjanie, których Polacy pokonali w Sendai w walce o półfinał mundialu.

Największy skok odnotowali jednak nasi półfinałowi rywale Bułgarzy, którzy awansowali z 18. aż na 6. miejsce.W rankingu reprezentacji żeńskich Rosjanki zdetronizowały Chinki, a Polki spadły z 9. na 11. miejsce. A to może oznaczać duże kłopoty w kwalifikacjach olimpijskich. Jeśli po przyszłorocznej edycji Grand Prix biało-czerwone nie wyprzedzą Holandii, prawdopodobnie nie będą mogły zagrać w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk 2008 roku. Wówczas ich jedyną szansą na wywalczenie przepustek do Pekinu będzie Puchar Świata (żeby w nim wystąpić, muszą zagrać w finale mistrzostw Europy) i kontynentalny turniej kwalifikacyjny.

Polscy siatkarze – jeśli awansują do Pucharu Świata – będą mieli aż trzy szanse na awans.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved