Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Milena Rosner bankiem informacji

Milena Rosner bankiem informacji

Zespół Mileny Rosner Spar Marichal Teneryfa prowadzi z kompletem zwycięstw w tabeli pierwszej ligi Hiszpanii. W jedenastej kolejce pokonał Ribeira Sacra 3:0. Jest to jedna ze słabszych drużyn, która zajmuje dwunaste miejsce na czternaście startujących.

Jak widać po suchych wynikach setów problemu z odniesieniem zwycięstwa nie było – powiedziała Milena Rosner. Zresztą szczerze przyznała, że nie bardzo pamięta nazwę zespołu rywalek, z którym jej zespół grał w ostatniej kolejce. – Poziom rozgrywek ligowych jest tutaj bardzo podobny do Ligi Siatkówki Kobiet – powiedziała. – Są drużyny bardzo mocne i takie, które są z góry skazane na porażki z tymi najlepszymi.

Spar Marichal Teneryfa gra w tej samej grupie Ligi Mistrzyń co Winiary Kalisz. W najbliższej kolejce dojdzie na Teneryfie do spotkania hiszpańsko-polskiego. – Na pewno mam pewną wiedzę na temat kaliskiej drużyny – powiedziała Milena Rosner. – Są tam też nowe dziewczyny, których nie znam. Ale z tymi kluczowymi, jak Ania Barańska, grałam wielokrotnie. Czasem jednak lepiej nie wiedzieć zbyt dużo na temat rywalek, żeby za dużo nie myśleć.W tej samej grupie grają jeszcze Mladost Zagrzeb i Foppapedretti Bergamo. – Z całym szacunkiem do Chorwatek, to jednak nie sądzę, żeby wygrały one w grupie z kimkolwiek – powiedział Milena Rosner. – Bergamo to jest kawał wielkiego zespołu. Każdy kto będzie chciał wygrać Ligę Mistrzyń musi pokonać włoski zespół, mający mocny stabilny skład.

Milena Rosner oczywiście śledziła przebieg mistrzostw świata siatkarzy. Telewizja hiszpańska nie transmitowała, więc pozostał internet. – Cieszę się razem z chłopakami gdyż wiem jak ciężko pracowali. Ten medal im się należał – powiedziała Milena. – Oczywiście było we mnie uczucie żalu, że występ reprezentacji kobiet tak się skończył jak się skończył. Chciałabym, żeby atmosfera wokół kadry kobiet poprawiła. Co mam na myśli? Powiedziałam to co chciałam powiedzieć.

Polskie Związek Piłki Siatkowej stoi przed wyborem nowego trenera reprezentacji kobiet. Czy Milena Rosner chciałaby, że władze zapytały ją o zdanie w sprawie wyboru trenera? – Już nie chcę, żeby mnie pytano o zdanie – powiedziała.

Mecz trzeciej kolejki Ligi Mistrzyń grupy D Spar Marichal Teneryfa – Winiary Kalisz rozegrany zostanie 13 grudnia (początek 20.00)

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved