Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Bój o awans z Turczynkami

LM: Bój o awans z Turczynkami

Jeśli siatkarki Muszynianki Muszyna marzą o przejściu do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń, muszą jutro u siebie wygrać z Vakifbank Gunes Sigorta Istambuł.

Turczynki – tak samo jak „Mineralne” – przegrały oba swoje mecze. W tabeli grupy A rywalki są lepsze od mistrzyń Polski o jednego seta. Do kolejnej fazy przejdą trzy drużyny, czwarta żegna się z Ligą Mistrzyń. Wszystko więc wskazuje na to, że o premiowane awansem miejsce zmierzą się właśnie jutrzejsze rywalki.

Wczoraj Adam Malik statystyk drużyny otrzymał kolejne kasety z zapisem gry Turczynek. Drużyna Vakifbanku poddana zostanie dokładnej analizie. To rywal bardzo trudny. Vakifbank Gunes Signorta od 15 lat potwierdza przynależność do europejskiej siatkówki. Jest 6-krotnym mistrzem swojego kraju i trzykrotnym zdobywcą Pucharu Turcji. W sezonie 1997/1998 awansował do finałowej rozgrywki Pucharu CEV (Europejskiej Federacji Siatkówki) zajmując wysokie czwarte miejsce. Rok później i w 1999 roku Turczynki ze Stambułu zajęły drugie miejsce w Pucharze Mistrzyń Europy.

Każde spotkanie w tej lidze jest inne. We Francji urwałyśmy seta RC Cannes, ale też trzeba patrzeć na to, że Turczynki powalczyły w Moskwie przegrywając z Dynamo 2:3. Na pewno czeka nas ciekawe spotkanie, postaramy się zagrać bardzo ambitnie i wygrać – mówi Dominika Sieradzan, która znakomicie zagrała w niedzielnym meczu ligowym w Pile. – Stać mnie na jeszcze lepszą grę. Szkoda, że nie wygrałyśmy z Naftą Gaz, ale cieszymy się, że po dwóch przegranych setach zdołałyśmy się zmobilizować i wygrać kolejne dwie odsłony.

Turczynki są zespołem zdecydowanie bardziej doświadczonym. Ale w naprawdę silnej grupie to właśnie z nimi możemy nawiązać walkę. Ja w to wierzę, pytanie tylko, czy wierzą w to też moje zawodniczki – zastanawia się trener Bogusław Serwiński. Jaki ma sposób na Turczynki? – Dysponujemy zapisem ich meczu z Dynamo. Analizujemy poszczególne zawodniczki i ustawienia drużyny. Później razem z dziewczynami omawiamy ten materiał. Turczynki prezentują dobry europejski poziom, grają nieskomplikowaną, ale skuteczną siatkówkę – ocenia Serwiński.

Muszynianki wróciły z Piły (przegrały tam ligowy mecz z Naftą 2:3) dopiero wczoraj o szóstej rano. Poniedziałek miały wolny, na parkiet wyjdą dopiero w dniu meczu. Na boisku może nie pojawić się Izabela Bełcik, która w Warszawie przechodziła badania kontuzjowanego kolana i ścięgna Achillesa.

źródło: Gazeta Krakowska, gazeta.pl