Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Sokół Mogilno – AZS Akademia Rolnicza Poznań 3:0

II liga: Sokół Mogilno – AZS Akademia Rolnicza Poznań 3:0

Szóste zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach II ligi, zanotowały na swoim koncie siatkarki mogileńskiego Sokoła. W meczu XI kolejki spotkań rundy zasadniczej, sokolanki pokonały w sobotę na własnym parkiecie AZS Akademię Rolniczą Poznań, 3:0.

Tylko w pierwszym secie sobotniego spotkania, kibice zgromadzeni w hali OSRiR w Mogilnie, oglądali wyrównaną walkę punkt za punkt. Mogilnianki, w których składzie po raz pierwszy w tym sezonie wystąpiła rozgrywająca Joanna Belter (siostra Michała Winiarskiego), rozpoczęły mecz od pięciu straconych punktów. Później z akcji na akcję było jednak coraz lepiej. Pierwszego seta Sokół wygrał 28:26, ale kolejne dwie partie to już wyraźna przewaga gospodyń. Wygrane do 18 i 10, a w całym meczu zwycięstwo 3:0, dało mogilniankom cenne trzy punkty do ligowej tabeli.

Bardzo cieszymy się z wygranej, która była nam ogromnie potrzebna. W drugim i trzecim secie dziewczęta pokazały dobrą siatkówkę. Brawa należą się też Joasi Belter, która po zejściu z parkietu, będąc na ławce starała się pomagać koleżankom z drużyny – powiedział po meczu w wywiadzie dla „Gazety Pomorskiej”, trener Jerzy Pater.

Sokół Mogilno – AZS Akademia Rolnicza Poznań 3:0

(28:26, 25:18, 25:10)

Składy:

Sokół Mogilno: Marta Żychska, Agata Więcek, Joanna Belter, Malwina Konkolewska, Ewelina Szaban, Magdalena Makowska, Magdalena Pater (libero) oraz Joanna Długokęcka, Agnieszka Długokęcka, Klaudia Szaban. Trener: Jerzy Pater.

AZS AR Poznań: Turska, Witasik, Kopczyk, Grzybulska, Buszkiewicz, Ryszczyńska, Pikulik (libero) oraz Ślusarska, Frąckowiak, Jeżyk, Kotowska. Trener: W. Kwiek.