Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: AZS PWSZ Nysa jest od wygrywania

I liga: AZS PWSZ Nysa jest od wygrywania

W ostatnim w tym roku meczu na własnym parkiecie AZS pokonał Bzurę Ozorków. Mimo że gospodarze byli o klasę lepsi, to jednego seta przegrali.

Przed sobotnią rywalizacją nysanie o przeciwnikach nie wiedzieli zbyt wiele, wskutek strajku poczty bowiem nie dotarły do nich kasety z występami ozorkowian. Jak się okazało, nie przeszkodziło im to w pokonaniu gości. Przy okazji mogli rozegrać jeden z najkrótszych meczów w sezonie.

Mogli, gdyby nie porażka w trzeciej partii do 19. – Spotkanie powinno się zakończyć szybciej, ale po dwóch łatwych wygranych moi zawodnicy zdekoncentrowali się. Bzura się przed nami nie „położyła”, w kluczowym momencie zaczęła jej wychodzić zagrywka i nie potrafiliśmy tego odwrócić – tłumaczył przyczyny porażki w trzecim secie trener akademików Roman Palacz.W pozostałych odsłonach jego podopieczni rozbijali przeciwników, nie dając im zdobyć nawet 20 punktów. Pokazowa w ich wykonaniu była ostatnia partia, którą wygrali do 13. – Zawodnicy zdenerwowali się po wcześniejszej porażce i pokazali, kto rządzi na boisku. Niemniej ten mecz to dla nas nauczka, by do końca grać to, co potrafimy i nie odpuszczać – zaznaczał szkoleniowiec.

Ważne jest także to, że gospodarze wytrzymali spotkanie kondycyjnie, bo ostatnio musieli grać w systemie środa-sobota. – Nie możemy się takich serii obawiać. Jesteśmy profesjonalistami od grania i wygrywania – kończy trener nysan.

AZS PWSZ Nysa – Bzura Ozorków 3:1 (25:18; 25:17; 19:25; 25:13)

AZS: Turiański, Szabelski, Nowak, Wilk, Vlk, Olejniczak Kryś (l) – Kisielewicz, Kurian.

Zobacz także:

Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved