Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta przed meczem z Jastrzębskim Węglem

Delecta przed meczem z Jastrzębskim Węglem

Tomasz Borczyński, Krzysztof Kocik, Stanislav Vartovnik, Adam Nowik, Andrew Grant i Marcin Olichwer - tak ma wyglądać wyjściowa szóstka bydgoszczan w piątkowym spotkaniu. W styczniu drużynę wzmocnić ma Krzysztof Janczak.

Już tylko trzy dni pozostały do pierwszego w historii bydgoskiego klubu spotkania w Polskiej Lidze Siatkówki. W Łuczniczce rywalem naszego zespołu będzie wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel. – Nikt nie wymaga od nas zwycięstwa, ale na pewno się nie poddamy. Tylko walką i ambicją można sprawić niespodziankę – zapowiada Wiesław Popik, trener Delecty. Jego podopieczni przed sezonem mieli nieraz okazję grać z zespołami, z którymi przyjdzie im rywalizować w PLS. – Na pewno będzie ciężko. Naszym celem jest utrzymanie się w lidze i musimy zrobić wszystko, by to zrealizować – zapowiada szkoleniowiec.

W ostatnim turnieju w Kędzierzynie-Koźlu urazów nabawili się Marcin Olichwer (problem z mięśniem dwugłowym) i Rafał Kwasowski (kolano). – Uraz Marcina nie jest groźny. Nie wiem natomiast, co z Rafałem. Musi przejść badania, ale mam nadzieję, że będę mógł z niego skorzystać w piątek – mówi Popik.Występujący na pozycji libero 35-letni Kwasowski to najbardziej doświadczony zawodnik Delecty. Właśnie tego doświadczenia może zabraknąć bydgoskim siatkarzom w pierwszych meczach ligowych.

Znamy już wyjściową szóstkę, która o godz. 17 w piątek wybiegnie na parkiet hali Łuczniczka. Na rozegraniu trener postawił na Tomasza Borczyńskiego. Środkowi to Adam Nowik i Andrew Grant, a przyjmujący Krzysztof Kocik i Stanislav Vartovnik. Atakującym będzie Marcin Olichwer. Pewniakiem na libero wydaje się być Kwasowski, ale jeśli uraz uniemożliwi mu występ, to na tej pozycji zagrają Tomasz Knasiecki lub Rafał Matusiak.

Nowym kandydatem na atakującego Delecty jest były reprezentant Polski Krzysztof Janczak, który obecnie gra we włoskiej II lidze. – Na razie prowadzimy z nim rozmowy. Ma ważny kontrakt ze swoim klubem, tak więc najszybciej mógłby nas wzmocnić dopiero w styczniu – mówi Jerzy Winiarski, wiceprezes Delecty.

Faworytem piątkowego meczu jest zespół Jastrzębskiego Węgla, w którego składzie jest trzech wicemistrzów świata – Łukasz Kadziewicz, Grzegorz Szymański i Daniel Pliński. – Oni co prawda od dawna nie trenowali z zespołem, ale to tak klasowi gracze, że nie powinno być to żadnym problemem – ocenia Popik.

Od środy będą dostępne karnety na mecze Delecty. Kosztują one 80 zł. Od jutra można też kupić bilety na piątkowe spotkanie (10 zł normalny, 5 zł ulgowy). – Można je nabyć w siedzibie klubu przy ul. Glinki. W dniu meczu kasy hali przy ul. Toruńskiej otwarte będą od 15.30 – zapowiada Maciej Kosiak, kierownik sekcji siatkówki bydgoskiego klubu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved