Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Reprezentacja siatkarek rozwiązana

Reprezentacja siatkarek rozwiązana

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej na posiedzeniu w dniu 10 grudnia 2006 roku negatywnie ocenił realizację planu szkoleniowego i sportowego reprezentacji Polski kobiet w 2006 r. W związku z tym podjęto decyzję o rozwiązaniu reprezentacji Polski seniorek z dniem 31 grudnia 2006.

Jednocześnie Zarząd PZPS powołał Komisję ds. Wyboru Trenera Reprezentacji Polski Kobiet w Piłce Siatkowej, która w terminie do dnia 21 grudnia br. przedstawi zasady konkursu oraz kryteria wyboru nowego szkoleniowca. Przewodniczącym komisji został Marek Bykowski.

Wiceprezes ds. organizacyjnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej Bogusław Adamski ocenił jako nieprawidłowe tegoroczne przygotowania polskich siatkarek do sezonu. Zawodniczki nie miały zgrupowania leczniczego, lecz poleciały do USA i Kanady na sparingi. Wyjazd ten jak się później okazało nie zastąpił kuracji. Następnie w trakcie sezonu mieliśmy kontuzje Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Marii Liktoras czy Izabeli Bełcik. Wynikały one z zaniedbań leczniczych na początku przygotowań.Wiceprezes PZPS nie widzi nic złego w rozwiązaniu reprezentacji siatkarek.Dlaczego zarząd PZPS rozwiązał legendarny w Polsce zespół „Złotek”?

Bo ten nie miał zadowalających wyników. Realizacja planu szkoleniowego i sportowego w 2006 roku została oceniona negatywnie. Decyzja zapadła jednogłośnie. Obecnych było 18 z 22 członków Zarządu, wszyscy byli za.

W takich przypadkach zmienia się trenera, może część zawodniczek, a nie rozwiązuje się od razu kadry. – A po co ją trzymać, co z niej zostało? Ta drużyna skompromitowała się podczas mistrzostw świata, po trzech wygranych oddała resztę meczów praktycznie walkowerem. A od zawodniczek nie usłyszeliśmy potem ani jednego słowa samokrytyki. Jedyne co robiły, to pluły na związek, który dał im wszystko, co chciały, choć wcale nie musiał. Optymalne przygotowania, stypendia, sprzęt, premie. Nie doceniły tego. – dodaje Adamski.

Jako jedyny pozytywny akcent w reprezentacji kobiet Bogusław Adamski uznał awans do przyszłorocznej Grand Prix.

źródło: Dziennik, onet.pl, PZPS

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved