Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > PZU AZS Olsztyn zwycięzcą Memoriału im. A. Gołasia

PZU AZS Olsztyn zwycięzcą Memoriału im. A. Gołasia

Zawodnicy PZU AZS Olsztyn zostali zwycięzcami zmagań w II Memoriale im. Arkadiusza Gołasia. Dziś pokonali gospodarzy imprezy, częstochowski Wkręt-Met Domex AZS, 3:1.

Pojedynek pomiędzy AZS-em Częstochowa a PZU AZS Olsztyn był bardzo wyrównanym widowiskiem. Już pierwszy set, który zakończył się wynikiem 37:35 dla gospodarzy, uzmysłowił wszystkim, że na parkiecie hali „Polonia” spotkały się dwie bardzo wyrównane drużyny. W tym okresie gry wśród podopiecznych Ireneusza Mazura wyróżniał się zwłaszcza bardzo skuteczny Paweł Papke, a po drugiej stronie siatki brylował niezawodny Krzysztof Gierczyński. Ostatecznie to siatkarze z Częstochowy okazali się lepsi w tym secie wykorzystując błąd w ataku Pawła Papke.

Dwie kolejne partie zakończyły się już zwycięstwami PZU AZS. Olsztynianie popełniali zdecydowanie mniej błędów od swych przeciwników, a ponad to przewyższali ich znacznie w polu zagrywki. Efektem tego były dość łatwe zwycięstwa do 20 i 22.

W czwartym secie trener akademików postanowił dać szansę gry zmiennikom. Na parkiecie zobaczyliśmy więc Patryka Czarnowskiego (zastąpił Wojciecha Grzyba), Michała Ruciaka (za Michała Bąkiewicza) i Marcina Lubiejewskiego (za Pawła Papke). Zmiany dokonane przez Ireneusza Mazura nie wpłynęły znacząco na jakość gry drużyny, która bez problemów wygrała tę partię 25:22 i cały mecz 3:1.

Wkręt-Met AZS Częstochowa – PZU AZS Olsztyn 1:3

(37:35, 20:25, 22:25, 22:25)

Składy:

Wkręt-Met: Nowakowski, Stelmach, Gierczyński, Eatherton, Wika, Billings, Salomon(l) oraz Woicki, Patucha, Żuk

PZU AZS: Lipiński, Tanik, Papke, Możdżonek, Bąkiewicz, Grzyb, Kubiak(l) oraz Ruciak, Lubiejewski, Czarnowski

Drugie miejsce zajął Wkręt-Met AZS Częstochowa, na trzeciej pozycji uplasował się wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel.

źródło: inf. własna, pzuazs.pl