Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Zagumny: Ricardo to wirtuoz

Paweł Zagumny: Ricardo to wirtuoz

Mistrzostwa Świata w Japonii były ukoronowaniem naszych karier, ogromnym sukcesem. Do tej pory nic nie wygraliśmy a z tych Mistrzostw Świata przywieźliśmy srebrny medal. Brazylia w dniu finału była nie do ruszenia - mówi Paweł Zagumny, najlepszy rozgrywający Mistrzostw Świata.

Pana ojciec, trener Lech Zagumny, od dawna mówił, że kiedyś będzie Pan najlepszym rozgrywającym na świecie. Nagroda otrzymana na mistrzostwach sprawia, że teraz można o Panu tak mówić, ale Pana zdaniem najlepszy jest Ricardo Garcia.

Nie ukrywam, wyszedł mi ten turniej, ale zawsze będę powtarzał, że Ricardo jest najlepszy. On jest wirtuozem w swojej dziedzinie, fenomenem. Ja po prostu dobrze grałem. Ale czasami trzeba przyznać, że są lepsi od ciebie.Mówi Pan, że japońskie mistrzostwa były turniejem Pana życia. Dlaczego?

To w zasadzie pierwsza wielka impreza, na której od początku do końca byłem w pełni zdrowy, a do tego zdobyłem medal. Trudno wymarzyć sobie coś piękniejszego.

Nikola Grbić stwierdził swego czasu, że Polska z Pawłem Zagumnym nic nie osiągnie, bo to nie jest zawodnik najwyższej światowej klasy. Co ma mu Pan teraz do powiedzenia?

Grbić powiedział to sześć lat temu, ostatnio czytałem z nim wywiad i chyba zmienił zdanie, a poza tym mógł się przekonać na własne oczy, że „nawet” ze mną w składzie możemy zdobyć medal.

* Z Pawłem Zagumnym rozmawiał Grzegorz Wojnarowski – Wirtualna Polska

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved