Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Na chwilę przed rozpoczęciem PLS-u

Na chwilę przed rozpoczęciem PLS-u

Powoli czas przejść nad mistrzostwami świata do porządku dziennego. Za tydzień startuje PLS, na który czekają również nowi zawodnicy w polskiej lidze. Jak Igor Yudin z Jastrzębia czy Ewgeni Iwanow z Bełchatowa.

Podczas ostatniego sprawdzianu przed ligą, jakim był memoriał Arkadiusza Gołasia, częstochowska publiczność mogła zobaczyć w akcji reprezentanta Australii, który wystąpił na mistrzostwach świata w Japonii. Mowa o Igorze Yudinie, który wraz z ekipą z Australii zajął odległe 21 miejsce.

Zapytaliśmy zawodnika o pierwsze odczucia z pobytu w Polsce. – Jest dokładnie tak jak myślałem – przyznał. – Podpisałem 3-letni kontrakt bo lubię stabilizację a poza tym jestem młody, nigdzie mi się nie spieszy. Nie mogę już doczekac się ligi. Macie naprawdę wysoki poziom.Zawodnik nie był zaskoczony, gdy zapytaliśmy go o fizyczne podobieństwo do Ivana Miljkovića, gdy ten był w wieku Australijczyka. – Już kilka osób mi to mówiło! Ale ja nie chce tak wyglądać jak on, chcę tak grać! A poza tym jestem fajniejszy! – powiedział śmiejąc się Yudin.

Podczas sobotniego spotkania w hali pojawił się również brązowy medalista mistrzostw świata, Bułgar Ewgeni Iwanow, grający w zespole Skry Bełchatów. Strefa Siatkówki pospieszyła więc z gratulacjami.

Dziękuję bardzo – rozpoczął rozmowę Iwanow. – Jestem już w Polsce, zaczyna się liga, ale wciąż w głowie wraca się myślą do wydarzeń z Japonii. W niedziele wyjeżdżamy już do Włoch grać w Lidze Mistrzów, za tydzień już startuje liga, także wszystko dzieje się bardzo szybko.

Iwanow przyznał, że mimo brązowego medalu podtrzymuje swoją decyzję o rezygnacji z gry w kadrze narodowej. – Jestem już stary, nie ma co tego ukrywać i podjąłem tę decyzję już dawno temu i ten medal tego nie zmieni. Zapowiedziałem zespołowi, że mogę wspomóc ich podczas mistrzostw Europy w przyszłym roku, ale w Lidze Światowej na pewno nie zagram.

* Z zawodnikami rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved