Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Zwycięstwo wrocławianek

LSK: Zwycięstwo wrocławianek

Czterech setów potrzebowały siatkarki Dialogu Gwardii Wrocław, by pokonać Energę Gedanię w meczu 2. kolejki LSK. Tym samy gdańszczanki dalej pozostają bez zwycięstwa w lidze.

Mikołajkowe święto siatkówki we Wrocławiu zakończyło się zwycięstwem Gwardii nad Gedanią 3:1. Podczas meczu organizatorzy przygotowali wiele konkursów z nagrodami nie zabrakło też Świętego Mikołaja, który przybył do Wrocławia mimo braku śniegu.

Mecz rozpoczęła od zagrywki Ewa Ślusarz a jej zespól po nieudanym ataku Gomułki zdobył pierwszy punkt w meczu. Skuteczne zbicia Anny Solodkowicz wyprowadziły drużynę z Gdańska na prowadzenie 5:1. Podopieczne Rafała Blaszczyka powoli odrabiały straty, a do wyrównania wbijając „siatkarski gwóźdź doprowadziła Daniela Rojkova. Chwile później jej as serwisowy dał Gwardii przewagę 10:9. Słowacka przyjmująca była liderką zespołu i poprowadziła swój zespół do zwycięstwa 25:22.

W drugim secie walka punkt za punkt trwała do pierwszej przerwy technicznej po której na boisko bardziej zmotywowane do walki wyszły gdańszczanki. Ataki Kuczyńskiej, Sołodkowicz oraz blok w ich wykonaniu doprowadziły do wyniku 11:8. Chwilę później było już 15:11. W tym momencie Emilia Reimus popełnia błąd przejścia linii trzeciego metra, a w następnej akcji posłała piłkę na aut. Gwardia poderwała się do walki i w jednym ustawieniu, dzięki szczelnemu blokowi, atakom Pauliny Gomułki i Bogumiły Barańskiej z drugiej linii, zdobyła 7 punktów z rzędu (18:15). Prowadzenie wrocławianki dowiozły do końca seta wygrywając go 25:23.

Tak jak w poprzedniej partii zawodniczki obu zespołów udowodniły

kibicom siatkówki, że „to co niemożliwe w siatkówce męskiej jest możliwe w żeńskiej”. Leszek Milewski od początku czwartej partii ze spokojem przyglądał się poczynaniom na boisku swoich podopiecznych, które z każdą minutą powiększały przewagę nad zespołem Rafała Błaszczyka. Rafał Błaszczyk po kilku nieudanych akcjach Rojkovej wprowadził w jej miejsce Joannę Koprowską. Przewaga przyjezdnych wynosiła już nawet 6 punktów przy stanie 17:11 i wtedy nastąpiła metamorfoza wrocławianek. Gwardia zaczęła szybko odrabiać straty (15:18, 20:21, 23:23). Po silnym ataku Reimus Gedania miała piłkę setową w górze. Gwardia dzielnie się broniła i przy stanie 25:24 nie wykorzystała szansy na zwycięstwo w secie i meczu. Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 25:26 trener gospodyń zdecydował się na zmianę powrotną i na boisku ponownie pojawiła się Rojkowa, która zakończyła seta posyłając piłkę daleko w aut (25:27).

Czwarta partia to również huśtawka formy w obu zespołach. Prowadzenie w pierwszej części seta wypracowały sobie zawodniczki beniaminka LSK, jednak młodość w tym secie wzięła górę. Gwardia wygrała odsłonę 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Dialog Gwardia Wrocław – Energa Gedania Gdańsk 3:1

(25:22, 25:23, 25:27, 25:20)

Składy:

Dialog Gwardia: Daniela Rojkova, Katarzyna Mroczkowska, Wioletta Szkudlarek, Marta Haładyn, Aleksandra Krzos (L), Bogumiła Barańska, Paulina Gomułka, Joanna Koprowska, Anna Wiśniewska

Energa Gedania: Dominika Kuczyńska, Emilia Reimus, Natalia Nuszel, Anna Sołodkowicz, Ewa Ślusarz, Małgorzata Niemczyk, Marta Śliwa (L), Marta Szczygielska, Berenika Tomsia, Monika Gorszyniecka