Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Centrostal Bydgoszcz – Stal Mielec 3:0

LSK: Centrostal Bydgoszcz – Stal Mielec 3:0

W meczu 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zespół Centrostalu Bydgoszcz pokonał we własnej hali mielecką Stal 3:0. Bydgoszczanki utrzymały pozycję lidera rozgrywek ekstraligi.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry gospodyń, które na przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:4. Po reprymendzie trenera mielszczanki wzięły się do pracy i doprowadziły do stanu 8:8. Krótko jednak trwała radość podopiecznych trenera Jacka Wiśniewskiego, zawodniczki Stali zaczęły popełniać liczne błędy, gra nie układała się po ich myśli. Siatkarki z Mielca nie były w stanie zatrzymać blokiem wielu kombinacyjnych akcji „pałacanek”. Pierwszy set zakończył się ostatecznie wysokim zwycięstwem Centrostal Focus Park Bydgoszcz 25:18.

Drużyna gości nie pokazała również nic ciekawego w kolejnych partiach. Potrafiła, co prawda stworzyć sobie przewagę, jednak ta bardzo szybko była niwelowana przez podopieczne trenera Piotra Makowskiego. Tak stało się i w drugiej odsłonie, Pałacanki prowadziły już 7:4 lecz spokojna i rozważna gra zespołu gości pozwoliła im odrobić straty. Wyrównana gra toczyła się do stanu 19:19. Kolejne 4 punkty zdobyły jednak zawodniczki z grodu nad Brdą i doprowadziły do stanu 23:19. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:20.

Trzecia partia to znów wyrównana walka punkt za punkt, lecz tylko do stanu 7:7. Wtedy na zagrywce pojawiła się Karolina Ciaszkiewicz, między innymi dzięki jej serwisom gospodynie wyszły na siedmiopunktowe prowadzenie 14:7. Podopieczne Piotra Makowskiego kontrolowały przebieg wydarzeń w tym secie i po autowej zagrywce Marty Łukaszewskiej przy stanie 24:20 mogły radować się z zwycięstwa 3:0.

Bydgoszczanki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, mimo, że słabiej prezentowała się grająca z urazem rozgrywająca Agnieszka Śrutowska. Na pochwałę zasługuje na pewno bułgarska środkowa Iliana Goczewa, która udowodniła ze nie na darmo mówi się, że jest najlepszą blokującą ligi. Mecz nie stał na wysokim poziomie, przewaga gospodyń była bardzo duża i nie podlegała dyskusji. U zawodniczek Stali nie widać było woli walki, akcje były szarpane i często nieprzemyślane. Widać było różnice klas między drużynami.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – Stal Mielec 3:0

(25:18, 25:20, 25:20)

Składy:

Centrostal: Kowalkowska, Ciaszkiewicz, Goczewa, Kuligowska, Liniarska, Śrutowka, Leśniewicz (libero) oraz Naczk, Ściurka