Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zwycięstwo MKS MOS Będzin nad rezerwami Jadaru

II liga: Zwycięstwo MKS MOS Będzin nad rezerwami Jadaru

MKS MOS Będzin pokonał rezerwy Jadaru Radom 3:0 i był to 7 mecz wygrany z rzędu. We własnej hali Będzin jeszcze nie przegrał. Mecz był wyrównany, a końcówki zdecydowały o zwycięstwie gospodarzy.

Na początku pierwszego seta goście wyszli na prowadzenie 3:1, ale MKS szybko odrobił straty do stanu 4:4, a później objął przewagę do 2 punktów (11:9). Jednak kilka prostych błędów i gospodarze stracili 3 pkt. z rzędu a wynik na tablicy był już nie korzystny 11:12. Będzinianie się zmobilizowali i nadrobili stracone punkty, aż uzyskali przewagę 19:16, gdy o przerwę poprosił trener Jadaru – Wojciech Stępień. Jednak na nic to się zdało bo gospodarze dalej skutecznie atakowali oraz bronili, a Błażej Krzyształowicz, który wszedł w końcówce za Darka Sygułę skutecznie zakończył akcję z kontry, ustalając wynik seta 25:29.

Kolejny set zaczął się podobnie jak pierwszy tylko, że to gospodarze objęli prowadzenie 3:1, a goście wyrównali do 4:4. Słabe przyjęcie radomian oraz nieskuteczny atak dał prowadzenie 4 punktów (11:7). Jednak potem role się odwróciły i to będzińskie ataki lądowały po autach, a goście wyszli na prowadzenie 13:11, dlatego trener Albert Semeniuk zmienił Adama Łapuszyńskiego na Jonasza Bieguna. I to dzięki jego dobrej grze MKS poprawił skuteczność w ataku i wyrównał stan seta 16:16. Jadar dzielnie odbierał ataki, a dyrygujący drużyną kapitan Kamil Gutowski, równie dobrze atakował jak bronił, jednak goście nie wytrzymali naporu przeciwnika i od stanu 22:21 stracili 3 punkty z rzędu dwukrotnie zatrzymani zostali blokiem Bieguna i Dzierżanowskiego. A ten drugi zdobył 25 punkt z kontrataku.

W trzeciej partii nadal pozostał na boisku Jonasz Biegun, a zespoły toczyły wyrównany mecz, aż do momentu popełnienia błędów gości, kiedy to Będzin objął prowadzenie 11:9, potem 13:10. Jednak goście walczyli do końca zdołali wyrównać 17:17, a po chwili objąć prowadzenie 18:19. Wcześniej jeszcze na boisko powrócił Łapuszyński za zmęczonego Bieguna, który razem z Jarosławem Chwastkiem blokowali rywali, co dało prowadzenie 22:19. Przy pierwszej piłce meczowej na podwyższenie bloku wszedł trener MKSu, lecz goście i tak zdołali się przebić. Jednak drugą piłkę meczową już będzinianie wykorzystali i zakończyli set 25:23, a cały mecz 3:0.

MKS MOS Będzin zanotował kolejne zwycięstwo 3:0 (5 z rzędu), i jest razem z Błękitnymi Ropczyce faworytem do wygrania grupy. Oba zespoły mają tyle samo punktów z tym, że MKS ma lepszy stosunek setów (o 2 mniej stracone). Zapewne o pierwszym miejscu zadecyduję mecz już po nowym roku 6 stycznia w Będzinie. A MKS MOS będzie chciał się zrewanżować za porażkę 3:1 w pierwszym meczu oraz w Pucharze Polski za 3:0. Również w tamtym sezonie zespoły toczyły wyrównane boje, spotykając się w finale, który wygrali Błękitni.

MKS MOS Będzin – Jadar II Radom 3:0

(25:19, 25:22, 25:23)

Składy drużyn:

MKS MOS Będzin: D.Miller, B.Dzierżanowski, M.Mędrzyk, J.Chwastek, D.Syguła, A.Łapuszyński, M.Potera (libero) oraz B.Krzyształowicz, A.Kabziński, J.Biegun, A.Semeniuk.

Jadar II Radom: P.Akala, D.Górski, K.Gutowski, J.Bucki, S.Jungiewicz, D.Słomka, P.Biliński oraz M.Szumielewicz, M. Płecha, E.Amanowicz.