Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Doświadczenie wygrało z młodością

II liga: Doświadczenie wygrało z młodością

Trefl Gdańsk wygrał kolejną potyczkę 3:0. Tym razem pokonał młodszych kolegów ze Spały, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony w spotkaniu z bardziej doświadczonymi siatkarzami.

Przez cały pierwszy set gdańszczanie zdobywali dwa–trzy punkty, a zawodnicy ze Spały w to miejsce tylko jeden – i tak szybko wypracowana została przewaga gospodarzy. Siła ataku w obu drużynach rozkładała się na wszystkich zawodników. Emil Siewiorek wykonał dwa asy serwisowe, ale za to jego koledzy zostali kilka razy zablokowani. Goście mieli trudności ze zdobyciem punktu w pierwszej akcji, zdarzały się też im ataki ponad blokiem w aut, ale jednocześnie umieli mądrze splasować piłkę w wolne pole. Set zakończył się atakiem Marcina Iglewskiego i wynikiem 25:18.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany: na atak skrzydłowego Emila Siewiorka odpowiedział skrzydłowy ze Spały – Maciej Naliwajko. Potem były dwa ataki ze środka – Jarosława Stancelewskiego i Dawida Michora. Gdańszczanie nie mogli początkowo odskoczyć na kilka punktów, także z powodu własnych błędów – zepsutych zagrywek, przełożenia rąk, ataku w aut z przechodzącej piłki. Dopiero w połowie seta gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i prowadzili 16:10. Przerwa i krzyki trenera gości niewiele pomogły – zawodnicy ze Spały zdobyli dwa punkty (po atakach Mariusza Szulikowskiego i Igora Walczykowskiego), potem stracili jednak sześć oczek przez własne błędy. Set zakończył się po dwóch atakach gości w aut 25:13.

W secie trzecim zdobycze punktowe obu drużyn najdłużej były podobne. Dzięki zagrywce i atakowi Macieja Noliwajko goście zdobyli trzy punkty z rzędu (4:4). Potem gdańszczanie popełniali błędy – wpadli w siatkę, nieczysto odbyli piłkę, a Marcin Iglewski został dwa razy zablokowany. Jednak od jego ataku przy stanie 16:15 jego zespół zdobył cztery punkty. Siatkarze ze Spały wygrali jeszcze jedną długą wyminę, ale potem stracili sześć oczek i przegrali seta 25:16 i mecz 3:0.

Siatkarze z Gdańska byli faworytami tego meczu. Nie tylko dlatego, że prowadzą w tabeli 3 grupy i stracili dotąd tylko jednego seta, ale także dlatego, że są doświadczonymi graczami, a po drugiej stronie siatki mieli młodych chłopaków, którzy dopiero zaczynają swoją poważną przygodę z siatkówką. Chociażby siła ataku obu drużyn świadczyła o różnicy umiejętności. Jednak brak doświadczenia nie przeszkodził zawodnikom ze Spały w podjęciu walki, nie przestraszyli się starszych kolegów. Ofiarnie walczyli o każdą piłkę, kilka razy obronili silne ataki gdańszczan i dobrze blokowali. Większość długich wymian kończyła się zdobyciem punktu właśnie przez nich. Taka postawa dobrze wróży na przyszłość.

Trefl Gdańsk – SMS PZPS III Spała 3:0

(25:18, 25:13, 25:16)

Składy:

Trefl Gdańsk: Witold Chwastyniak, Wojciech Szczurowski, Marcin Iglewski, Łukasz Kruk, Jarosław Stancelewski, Emil Siewiorek, Piotr Poskrobko (libero) oraz Bartosz Głuszak, Waldemar Świrydowicz, Piotr Wrzosek, Patryk Michna

SMS PZPS III Spała: Igor Walczykowski, Mariusz Szulikowski, Konrad Krzywiecki, Dawid Michor, Wojciech Paniączyk, Maciej Naliwajko, Marcin Kurek (libero) oraz Jędrzej Brożyniak, Maciej Kozioł, Artur Ratajczak