Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Sokół pokonał Legionovię

I liga: Sokół pokonał Legionovię

fot. archiwum

W meczu 11. kolejki I ligi kobiet, Sokół Chorzów, pokonał Legionovię Legionowo 3:1. Chorzowianki zyskały kolejne trzy punkty, i umocniły na czwartym miejscu w tabeli.

Pogłoski o kontuzji rozgrywającej Weroniki Kaczmarek potwierdziły się. I choć Wera rozgrzewała się przed meczem jednak w spotkaniu już nie wystąpiła. Zastąpiła ją grająca, na co dzień na pozycji libero Patrycja Settnik . Zagrała poprawnie i poprowadziła zespół Sokoła do kolejnego ważnego zwycięstwa.

 

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać optycznej przewagi. Z jednej strony ataki Agnieszki Starzyk czy Moniki Konsek , z drugiej Katarzyny Zaroślińskiej czy Syliwi Pastuszko . Od stanu 8:8 gospodynie zaczęły uzyskiwać przewagę, a Legionovia była tylko tłem dla dobrze grających chorzowianek. Jednak euforia kibiców trwała krótko. Od stanu 14:9 dla Sokoła zaczęły grać już tylko przyjezdne. Dodatkowo błędy w odbiorze i ataku spowodowały, iż Legionovia nie dość, że doprowadziła do wyrównania to już po chwili prowadziła. Od tego momentu koncertowo grały już tylko przyjezdne. Ataki Zaroślińskiej i Magdaleny Tekiel , a do tego błąd za błędem po stronie Sokoła powodują, iż ku zaskoczeniu kibiców to przyjezdne wygrywają tą partię 25:17. 

Drugi set znów był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Na bombowe ataki Basi Furtak , Starzyk i Konsek ze strony Sokoła, odpowiadały Marta Chuchro czy Zaroślińska. Dopiero w końcówce zaczęła się prawdziwa walka. Od stanu 21:21 grał już tylko Sokół. Mocniejsze psychicznie gospodynie królowały na boisku. Błąd za błędem popełniały przyjezdne. Natomiast wśród chorzowianek widać było spokój i opanowanie. Setbola pięknym atakiem zdobyła Agnieszka Starzyk.

 

Początek trzeciej partii znów bardzo wyrównany. Jednak od stanu 9:9 zaczęła się koncertowa gra gospodyń. Dobra postawa w obronie, świetne rozprowadzenie piłki przez Patrycję Settnik i niezłe ataki Magda Fedorów , Starzyk, Furtak, Konsek i Wysockiej. Dodatkowo przyjezdne zaczęły popełniać w końcówce coraz więcej błędów własnych, co przełożyło się na kolejna wygraną Sokoła tym razem do 17.

 

Bez wiary w zwycięstwo na czwartą partię wybiegły podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego. W polu zagrywki na początku pojawiła się Agnieszka Starzyk . Przy jej serwisie osiem kolejnych punktów należało do Sokoła. Kibice szaleli na trybunach i coraz głośniej dopingowali zawodniczki. A dziewczyny grały jak nakręcone. Ataki Fedorów, Konsek, Furtak, Wysockiej, Starzyk, kiwka w wykonaniu Settnik i przewaga chorzowianek rosła z akcji na akcję. Przyjezdnym udało się w ciągu tego seta odpowiedzieć trzema punktowymi atakami Żółtańskiej, Leszczyńskiej i Tekiel oraz jednym szczelnie ustawionym blokiem. Pozostałe dziesięć punktów Legionovia zdobywa po błędach rozluźnionych już gospodyń.

 

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Ale jak to kiedyś powiedziała Monika KonsekLiczy się wygrana i trzy punkty, a nie styl w jakim tego dokonałyśmy . Po meczu wielka radość w zespole gospodyń, które mimo braku swoich dwóch podstawowych rozgrywających potrafiły wygrać. Patrycja Settnik zapracowała dziś na miano najlepszej zawodniczki meczu. W zespole Legionovii jedynie Katarzyna Zaroślińska czy Dominika Żółtańska starły się zmienić obraz gry. Okazało się to jednak za mało na rozpędzone siatkarki Sokoła.

 

SCS Sokół Chorzów – Legionovia Legionowo 3:1

(17:25; 25:22; 25:17; 25:14)

 

Składy:

Sokół: Konsek, Fedorów, Starzyk, Wysocka, Settnik, Biernatek – Furtak

Legionovia: Żółtańska, Tekiel, Leszczyńska, Pastuszko, Chuchro, Zaroślińska, Góralczyk(l) – Dąbrowska

 

Statystyki meczu:

I set          Leginovia    Sokół Chorzówatak           7        11
blok           2         0
serwis          0         0
błędy przeciwnika    16         6
RAZEM:         25        17
II set          Leginovia    Sokół Chorzówatak           11        15
blok           3         1
serwis          0         2
błędy przeciwnika     8         7
RAZEM:         22        25
III set          Leginovia    Sokół Chorzówatak           8         9
blok           1         4
serwis          0         0
błędy przeciwnika     8        12
RAZEM:         17        25
IV set          Leginovia    Sokół Chorzówatak           3        19
blok           1         2
serwis          0         1
błędy przeciwnika     10        3
RAZEM:          14        25
SUMA:          Leginovia    Sokół Chorzówatak           29        54
blok           7         7
serwis          0         3
błędy przeciwnika    42        28
RAZEM:         78        92
Najwięcej punktów atakiem zdobyły:

Sokół Chorzów - Agnieszka Starzyk – 21
Legionovia Legionowo – Katarzyna Zaroślińska - 9

 

Zobacz również :

Wyniki 11. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved