Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Porażka AZS KSZO

I liga: Porażka AZS KSZO

- Mimo wszystko był to pojedynek do wygrania. Zadecydował brak ogrania młodych siatkarek, zabrakło też nieco szczęścia - mówi Władysław Mazur, kierownik AZS KSZO Ostrowiec Św.

W mocno rezerwowym składzie AZS KSZO Ostrowiec przegrał w czterech setach w Sosnowcu z SMS. Grające bez Joanny Bednarek , Iwony Kosiorowskiej i Anny Brożek z konieczności nieco odmłodzone ostrowczanki rozpoczęły mocno wystraszone i zanim się obejrzały, w pierwszej partii przegrywały już 2:11. W drugiej odsłonie AZS KSZO nie wykorzystał nawet niewielkiej przewagi – w końcówce prowadził 19:16 i 20:18.

Podopieczne Jarosława Bodysa lepiej spisały się w następnej partii, gdy to one musiały gonić SMS. Skuteczna zagrywka Kseni Maj i udany blok sprawiły, że ze stanu 21:18 dla gospodyń zrobiło się 24:22 dla gości. Decydujący set miał też podobny scenariusz. Znów SMS prowadził (17:11), ale dał się prześcignąć (21:22). Nie doszło jednak do tie breaka, bo najpierw AZS KSZO popsuł zagrywkę, a po chwili gospodynie miały asa serwisowego. Pojedynek skończyły za drugą piłką meczową.

SMS PZPS I Sosnowiec – AZS KSZO Ostrowiec 3:1

(25:20, 25:23, 22:25, 25:23)

Składy:

AZS KSZO: Maj, Buzała, Walawender, Kostianik, Nadziałek, Wiatrowska, Kosiarska (libero) oraz Świerszcz, Jagiełło.