Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Świderski: Trener dał mi tylko sześć minut wolnego

Sebastian Świderski: Trener dał mi tylko sześć minut wolnego

Polski reprezentacyjny przyjmujący opowiada o swoich doświadczeniach po powrocie do Perugii. Mimo że we Włoszech dawno już wypracował sobie status gwiazdy, teraz jego sportowa klasa i dokonania są jeszcze bardziej doceniane.

Sebastian Świderski przed pierwszym meczem ligowym wie jak cięzkie czeka go zadanie.

Rywale na pewno będą na mnie polować. Po pierwsze dlatego, że wiedzą, jak bardzo muszę być zmęczony. Po drugie, każdy będzie chciał teraz pokazać, że jest lepszy od wicemistrza świata. Mam nadzieję, że jakoś dam radę, ale nie mogę powiedzieć, że czuję się świetnie i nie mogę doczekać się powrotu na parkiet – mówi reprezentant Polski.Zawodnik żałuje, że nie ma czasu na odpoczynek.

Za mną już dwa ciężkie treningi. Trener skrócił czwartkowe zajęcia o sześć minut, bo zupełnie wysiadłem.

Koledzy z włoskiego klubu doceniają wynik Polaków na mistrzostwach.

Pogratulowali. Ale też żałowali, że nasza reprezentacja nie spotkała się z włoską. Poza tym od razu stwierdzili, że oni przez te półtora miesiąca dostali dwa razy większy wycisk niż my w Japonii.

Sebastian Świderski rozmawiał z Goranem Vujeviciem o meczu rozegranym w Japonii.

Tak, ale staramy się uciekać od tematów zawodowych, jeśli już jesteśmy po zajęciach czy meczu. Goran stwierdził, że to były jego ostatnie mecze w reprezentacji. Ale ja takie deklaracje słyszałem od niego już rok temu – stwierdził siatkarz.

Włosi są niezadowoleni z wyniku, jakie osiągnęła ich reprezentacja.

Oczywiście. Najwięcej mówi się o bardzo złym terminie tych mistrzostw. O tym, że liga miała za długą przerwę, a reprezentacja za mało czasu na przygotowania (w Serie A rozegrano siedem kolejek przed rozpoczęciem mundialu – przyp. red). Wielu siatkarzy zapowiada koniec kariery. Szykuje się zmiana pokoleniowa we włoskiej kadrze – powiedział Sebastian Świderski.

Z Sebastianem Świderskim rozmawiał Robert Małolepszy – Życie Warszawy

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved