Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Na podbój Ankony

Na podbój Ankony

We wtorek swój czwarty mecz w Lidze Mistrzów rozegrają siatkarze BOT Skry Bełchatów. Tym razem bełchatowianie zmierzą się w Ankonie z mistrzem Włoch - Lube Banca Macerata.

Operację Ankona rozpoczynamy w niedzielę po południu – mówi Konrad Piechocki, wiceprezes BOT Skry. Po popołudniowym treningu wyjeżdżamy do Warszawy. Tam też nocujemy.

W poniedziałek o 6.45 bełchatowianie wylatują z lotniska Okęcie do Mediolanu, a tam przesiadają się i lecą do Ankony. Właśnie w tym mieście Lube Banca rozgrywa mecze. Wtorkowe spotkanie rozpoczyna się o godz. 20.30. Transmitowane będzie przez Polsat Sport.



BOT Skra wyjeżdża na mecz w nieco zmienionym składzie. W Bełchatowie pozostaje bowiem środkowy Radosław Wnuk, który dochodzi do zdrowia po niedawnym przeziębieniu. Jego miejsce zajął Maciej Zajder z drużyny rezerwowej. Wyjazd do Ankony będzie dla niego debiutem w rozgrywkach europejskich.

Jesteśmy w niezwykle trudnym położeniu – wyjaśnia Jacek Nawrocki, drugi trener BOT Skry. Nie wiemy na co stać drużynę. Przygotowania do sezonu były właściwie żadne. Przez większość przygotowań nie mogliśmy korzystać z pięciu graczy. Wypadli reprezentanci Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Ewgenij Iwanow oraz Dan Lewis. Ten ostatni pojawił się w klubie dopiero w piątek. Miał za sobą podróż przez całą kulę ziemską. Ma prawo być zmęczony, a tymczasem kolejna podróż przed nim.

Drugi trener BOT Skry twierdzi, że rywalizacja w Pucharze Polski nie dała klarownej odpowiedzi, w jakiej dyspozycji jest drużyna. Zawodnicy, mając zapewniony udział w finale, podchodzą do spotkań nie w pełni skoncentrowani.

źródło: Dziennik Łódzki, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved