Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kłopoty Jadaru

Kłopoty Jadaru

Rehabilitacja Krzysztofa Niedzieli nie przyniosła efektu. Siatkarz Jadaru już trenował, ale we wtorek znowu zaczął odczuwać ból. Z drużyny być może odejdzie środkowy, Mykoła Karzow.

Krzysztof Niedziela musi przejść operację barku i prawdopodobnie nie zagra w tym sezonie.

We wtorek zespół miał po raz pierwszy zagrać w komplecie, bowiem w poniedziałek spodziewany jest w Radomiu Kanadyjczyk Dallas Soonias.Niedziela od września ma kłopoty ze stawem barkowym. W listopadzie przeszedł długotrwałą rehabilitację, która miała pozwolić uniknąć interwencji chirurgicznej. W poprzednim tygodniu wznowił treningi.

Wystąpił w dwóch spotkaniach w czasie piątkowo-sobotniego towarzyskiego turnieju w Radomiu.

Czułem się dobrze, wszystko wskazywało na to, że udało się uniknąć operacji – mówi siatkarz.

We wtorek w czasie treningu po jednym z ataków Niedziela poczuł ból. Dzień później pojechał do warszawskiej kliniki, gdzie przechodził rehabilitację. Usłyszał, że musi poddać się operacji. Wstępnie zaplanowano ją na początek stycznia.

Starałem się podobnie jak prowadzący mnie specjaliści uniknąć operacji, ale nie udało się – przyznaje z żalem Niedziela. Jeśli chcę wrócić do siatkówki, muszę przejść zabieg.

Mam 28 lat i nie chcę już kończyć kariery. Kocham grać w siatkówkę. Dlatego zdecydowałem się na operację – powiedział Niedziela.

Oznacza to jednak według lekarzy półroczną przerwę w graniu. Rozmawiałem w czwartek z prezesem Tadeuszem Kupidurą. Zostaję w dalszym ciągu zawodnikiem Jadaru i gdy tylko będę mógł rozpocząć treningi, zrobię to. Prezes obiecał mi pomoc, a na razie mam załatwiać swoje sprawy – kończy Niedziela.

Trener Dariusz Luks będzie więc miał do dyspozycji trzech atakujących: Sooniasa, Marcina Owczarskiego i Wojciecha Żalińskiego. W zespole pozostanie najprawdopodobniej również trzech środkowych: Grzegorz Kokociński, Arkadiusz Terlecki i Krzysztof Makaryk. Wiele wskazuje na to, że Ukrainiec Mykoła Karzow zagra w Mostostalu Kędzierzyn-Koźle.

W czwartek trenował w w Kędzierzynie-Koźlu. Kadra znów nie byłaby kompletna. Szkoleniowiec radomian ze spokojem podchodzi do sytuacji i zwraca się w stronę młodzieży.

Chcemy mieć w kadrze czternastu zawodników – mówi Luks. Naszą uwagę zwrócili gracze drugiego zespołu. Damian Słomka już zadebiutował w pierwszej drużynie i będziemy chcieli włączyć go do kadry.

Na treningach pojawiają się Jakub Bucki i Kamil Gutkowski.

W ramach wczorajszego treningu odbyła się wewnętrzna gra, którą sędziował jeden z najlepszych polskich arbitrów Krzysztof Strzylak.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved