Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Asia Kaczor odpadła z walki o mistrzostwo NCAA

Asia Kaczor odpadła z walki o mistrzostwo NCAA

W spotkaniu III rundy rozgrywek regionalnych amerykańskiej ligi NCAA, 6. drużyna rankingu krajowego – USC Women of Troy, z Asią Kaczor w składzie, uległa 2:3 w Honolulu 11. ekipie rankingu – Hawai’i Rainbow Wahine, odpadając z walki o tytuł w NCAA, w sezonie 2006.

Asia Kaczor udział w tym spotkaniu może zaliczyć do co najwyżej średnio udanych. Oczywiście, wszystkich już przyzwyczaiła do tego, że zazwyczaj jest najlepiej punktującą zawodniczką swojej drużyny, a często całego meczu. Tym razem też nazbierała najwięcej, bo aż 22 „oczka” dla „Kobiet Trojańskich”. W relacjach podkreśla się jednak, że tym razem popełniła zbyt wiele, bo 14, prostych błędów własnych w ataku. Częściowym pocieszeniem dla polskiej atakującej, może być fakt, że po dodaniu punktów zdobytych w tym meczu, ma ich na koncie w całym sezonie 563. Oznacza to, że wyszła na pierwsze miejsce tej klasyfikacji, w historii startów USC w lidze MCAA. Wymazała tym samym z tabel stary, bo ośmioletni, rekord Jennifer Kessy (554 pkt, w 1998 roku). Za Polką, w meczowej statystyce USC, ulokowały się Diane Copenhagen (17 pkt) i Jessica Gysin (11 pkt). Siatkarki Rainbow Wahine miały w piątek swoją wielką gwiazdę w osobie Jamie Houston, która zdobyła 35 punktów, a dodatkowo 16 razy efektywnie broniła. Sarah Mason zwiększyła dorobek gospodyń o 24 punkty, zaś w obronie zagrała jeszcze lepiej, mając na koncie 22 udane akcje. Rewelacyjnie zagrała również wybierana już trzykrotnie najlepszą rozgrywającą w lidze NCAA – Kanoe Kamana’o, która zaliczyła aż 65 asyst, 8 udanych obron i 4 bloki.

Każdy z pięciu rozegranych setów w Stan Sheriff Center, miał swoją specyficzną dramaturgię. Tego dnia jednak, motywem przewijającym się przez wszystkie sety, w znacznej mierze ważącym na końcowej porażce „Kobiet Trojańskich”, były proste błędy własne – głównie w ataku. Najbardziej było to widoczne w piątym secie. Siatkarki USC zdobyły w nim zaledwie 5 punktów – wszystkie z ataku. Jednocześnie, „kosztem” takiej zdobyczy, było aż 6 prostych błędów w ataku! To umożliwiło gospodyniom z Honolulu dokonać rzadko spotykanego wyczynu. Z 15 punktów potrzebnych do wygrania tie-breaka, aż 11 zdobyły w jednym ustawieniu!Hawai’i Rainbow Wahine – USC Women of Troy 3:2

(28:30, 30:21, 21:30, 30:17, 15:5)

Po tej porażce, “Kobiety Trojańskie” odpadły z walki o mistrzostwo NCAA w 2006 roku.

źródło: inf. własna, usctrojans.cstv.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved