Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W sobotę w Szczecinie derby na parkiecie SDS

W sobotę w Szczecinie derby na parkiecie SDS

fot. archiwum

Już w sobotę będą pierwsze w historii zachodniopomorskiej siatkówki derby I-ligowe. Spadkowicz z LSK, Piast Szczecin, podejmować będzie, w hali SDS, beniaminka z Polic.

Pojedynek zapowiada się niezwykle emocjonująco, gdyż po przeciwnych stronach siatki staną zawodniczki grające niegdyś w jednym klubie. W kadrze Chemika Police jest bowiem 7 siatkarek, występujących przed laty w Piaście.

 

Szczeciński zespół jest jednym z kandydatów do walki o awans do ekstraklasy, ale ostatnie jego ligowe występy nie napawają optymizmem. Podopieczne Jerzego Taczały przegrały już w grudniu dwa mecze – z KSZO w Ostrowcu i Wisłą w Krakowie. Wprawdzie Piast z uwagi na kłopoty zdrowotne musiał w tych meczach wystąpić w eksperymentalnym składzie, m.n zabrakło dwóch mominalnych środkowych Dutkiewicz i Twaróg, ale drużyna mająca aspiracje powrótu do ekstraklasy powinna radzić sobie i w takich sytuacjach. 

Zdaniem trenera Jerzego Taczały nie można jednak mówić o kryzysie formy, a jedynie o nieszczęśliwym zbiegu okoliczności. W klubie po ostatnich porażkach nie ma też nerwowej atmosfery, a zespół chce przełać złą passę już w sobotnich derbach. – Rzeczywiście z KSZO nie powiniśmy przegrać nawet w zdziesiątkowynm składzie, ale Wisłę jesteśmy w stanie pokonać tylko jeśli zagramy na 100 % możliwości. W derbowym pojedynku z Chemikiem więcej atutów jest po naszej stronie. Dysponujemy przewagą na siatce – mamy skteczniejszy atak i lepszy blok. Chemik lepiej prezentuje się w obronie. Kto będzie miał przewagę w zagrywce, zależeć będzie od dyspozycji dnia – mówi Jerzy Taczała.

 

W ostatnich miesiącach zespoły ze Szczecina i Polic stoczyły ze sobą trzy pojedynki towarzyskie. We wszystkich lepszy okazał się Piast.

Joanna Kuchczyńska , była zawodniczka Piast, dziś pierwszoplanowa postać Chemika, twierdzi, że policzanki podchodzą do sobotniego meczu jak do każdego innego meczu ligowego. – Wydaje mi się, że w sobotę nie musimy już niczego udowadniać. W Piaście ze mnie i kilku innych zawodniczek zrezygnowano, a my swoimi występami w I-ligowych parkietach już pokazałyśmy, że potafimy grać w siatkówkę. Ostatnie nasze spotkania z Rumią i KSZO Ostrowiec były bardzo dobre. Jeśli podobną dyspozycję zaprezentujemy w sobotę możemy z Piastem powalczyć o komplet punktów – zapowiada Joanna Kuchczyńska.

 

Początek meczu w hali SDS przy ul. Wąskiej o godz. 18.30.

 

 

Autor tekstu: W. Taczalski (Kurier Szczeciński)

źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved