Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Kędzierzynie ostatni szlif formy przed ligą

W Kędzierzynie ostatni szlif formy przed ligą

Od dziś przez cały weekend, w hali "Azoty" w Kędzierzynie-Koźlu, rozgrywany będzie turniej o puchar prezydenta miasta. W ekipie gospodarzy zadebiutuje Ukrainiec - Mykola Karzov, który został wypożyczony z Jadaru Radom.

Mostosal Azoty musiał pozyskać czwartego środkowego, bowiem dwaj zawodnicy grający na tej pozycji: Damian Domonik i Arkadiusz Świechowski są kontuzjowani. Do dyspozycji trenera Andrzeja Kubackiego został tylko Marcin Nowak, którego w meczach sparingowych wspierał atakujący Bartosz Kurek.

Mykola Karzov wczoraj uczestniczył w treningu Mostostalu. Dziś i jutro zagra w meczach turniejowych, a w niedzielę wyjedzie na Ukrainę. – Ale na krótko i do inauguracji ligowych rozgrywek wróci do Kędzierzyna – tłumaczy Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu Azoty. – Na ten trudny dla nas czas, kiedy na rynku nie ma już wolnych graczy, ściągnięcie Karzova wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Siatkarz został wypożyczony do końca sezonu.W turnieju o Puchar Prezydenta Kędzierzyna zagrają Resovia Rzeszów, Gwardia Wrocław, Delecta Bydgoszcz i gospodarz – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, będący faworytem imprezy. Dla wszystkich drużyn to ostatni szlif przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami w Polskiej Lidze Siatkówki. Dla kilku zawodników drużyn przeciwnych będzie to sentymentalna podróż do Kędzierzyna.

W poprzednim sezonie barw Mostostalu bronił Słowak Stanislav Vartovnik, który od tego roku broni barw beniaminka z Bydgoszczy. Drużynę Resovii poprowadzi były trener kędzierzynian Jan Such, a na pozycji libero w tej ekipie od dwóch lat gra Duszan Kubica.

Jednak najwięcej smaczków będzie towarzyszyło dzisiejszej potyczce Mostostalu z Gwardią. Do zespołu z Wrocławia przeszli bowiem Martin Sopko i Aleksander Januszkiewicz. Gra tam też wychowanek miejscowego MMKS-u Piotr Marciniak. Natomiast w odwrotnym kierunku podążył Marcin Mierzejewski, od tego sezonu libero kędzierzyńskiej ekipy.

Plan turnieju w Kędzierzynie

piątek:

Resovia Rzeszów – Delecta Bydgoszcz (16.00)

Mostostal Azoty – Gwardia Wrocław (18.00)

sobota:

Resovia – Gwardia (16.00)

Mostostal – Delecta (18.00)

niedziela:

Delecta – Gwardia (11.00)

Mostostal – Resovia (13.00)

Autor tekstu: Roman Stęporowski (Nowa Trybuna Opolska).

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved