Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Międzynarodowy turniej kadetów w Malborku

Międzynarodowy turniej kadetów w Malborku

Dziś rusza V Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kadetów. Do Malborka przyjechało 14 drużyn, które będą rywalizować przez trzy dni w dwóch salach sportowych. Organizatorem imprezy jest miejscowy UMKS Jurand.

Turniej w Malborku, w którym rywalizują czołowe młodzieżowe zespoły siatkarskie, organizowany jest od pięciu lat. – Naszym terminem jest drugi weekend grudnia – opowiada Walentyn Stopow, trener UMKS Jurand. – W tym roku jedynym zagranicznym zespołem będzie drużyna z Sankt Petersburga. Miał przyjechać także zespół z Kaliningradu, ale on występuje jeszcze w swoich krajowych rozgrywkach. Zaprosiliśmy silne kluby, bo po co grać ze słabymi?

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej spotkają się: PZU AZS Olsztyn II, Chemik Bydgoszcz, Sankt Petersburg, Trefl-Jurand Malbork, SPS Lębork, MOS Opole, MUKS Viking Tomaszów Mazowiecki. W drugiej grupie rywalizować będą: PZU AZS Olsztyn I, VKS Joker Piła, Skra Bełchatów, NTS Trójka Nakło, GTS Gdańsk, Jantar Pruszcz Gdański, Serbinów Biała Podlaska i Sobieski Lublin.Trudno wskazać faworyta. Wśród drużyn jest czterech finalistów mistrzostw Polski – mówi Stopow. – Bardzo mocnym zespołem będzie Chemik Bydgoszcz, finalista mistrzostw Polski w kategorii młodzików. PZU AZS Olsztyn I jest mistrzem Polski z ubiegłego roku. Zespół rosyjski jest mistrzem Sankt Petersburga, metropolii liczącej pięć milionów mieszkańców, więc to mówi samo za siebie.

Dla malborczyków ten turniej jest formą przygotowań do finałowych rozgrywek wojewódzkich. Kadeci Juranda będą mogli podpatrzyć podczas zawodów trzech przeciwników, z którymi zmierzą się w finale mistrzostw Pomorza: GTS Gdańsk, SPS Lębork i Jantar Pruszcz Gdański.

Na tym turnieju zagramy więcej meczów niż w wartościowej lidze – tłumaczy szkoleniowiec Juranda. – Rozegramy osiem meczów w ciągu dwóch dób. To jest bardzo duże obciążenie, a wiadomo, że przygotowujemy się do finału rozgrywek wojewódzkich.

Mecze będą odbywały się w dwóch salach sportowych: przy Gimnazjum nr 3 i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Pierwsze spotkania rozpoczną się w piątek o godz. 10 i potrwają do 19. Podobnie będzie w sobotę. W każdej grupie zespoły będą rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Drużyny z pierwszego i drugiego miejsca w tabeli awansują do gier o miejsca 1-4.

W tym roku udało nam się pozyskać ciekawych sponsorów, dzięki którym zakupiliśmy atrakcyjne nagrody – mówi Stopow. – Turniej będzie rozgrywany o puchar prezesa firmy Trefl. Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do dopingowania drużyn.

W ubiegłym roku w malborskim turnieju zwyciężyli kadeci Mostostalu Kędzierzyn Koźle, którzy w tej edycji nie zagrają z powodu wyjazdu za granicę. Jurand w 2005 roku zajął trzecią lokatę.

Autor tekstu: JACEK SKROBISZ (Dziennik Bałtycki)

źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved