Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Koniec eksperymentów – Trefl Gdańsk jedzie do Spały

Koniec eksperymentów – Trefl Gdańsk jedzie do Spały

Wygraną w Warszawie z Legią, Trefl Gdańsk zaczął zmagania w rundzie rewanżowej II ligi piłki siatkowej. W dziewięciu meczach gdańszczanie zgromadzili komplet 27 punktów...

…i stracili przy tym zaledwie jednego seta, w wygranym 3:1 meczu z AZS UWM Olsztyn II. W sobotę podopieczni trenera Prusa we własnej hali zmierzą się z ostatnim zespołem w ligowej tabeli SMS PZPS III Spała.

Zagraliśmy tak, jak powiniśmy i zgodnie z przedsezonowymi założeniami wywalczyliśmy komplet punktów. Natomiast jestem zawiedziony poziomem naszej grupy. W ubiegłym roku, gdy prowadziłem Energę Gedanię Gdańsk, to poziom przeciwników był wyższy – pierwszą rundę rozgrywek podsumował Rafał Prus.

W Spale zespół SMS PZPS III wystawił przeciwko doświadczonym gdańszczanom utalentowanych, choć dużo słabszych kadetów. Trefl pewnie wygrał w trzech setach 3:0 (25:10, 25:15, 25:23). Gdański szkoleniowiec spodziewa się powtórki tego wyniku, jednak nie zamierza dawać odpoczynku swoim podstawowym zawodnikom.

Musimy szlifować formę na play off i w związku z tym gramy podstawowymi zawodnikami. Nie zamykam nikomu drogi do pierwszej szóstki ale eksperymenty się skończyły. Musimy doprowadzić do sytuacji, żeby ta gra się nie rwała i była równa – powiedział Prus.

Gdańszczanie zagrają przeciw Spale w pełnym składzie. Zabraknąć może jedynie Łukasza Kruka, który narzeka na ból w kolanie. Zawodnik nie zgłaszał jak dotąd niezdolności do gry ale trenował w ograniczonym wymiarze. W razie ewentualnej absencji podstawowego rozgrywającego, zastąpi go Bartosz Głuszak.

Początek spotkania Trefl Gdańsk – SMS PZPS III Spała o godz. 18:00 w hali MOSiR w Gdańsku, przy ul. Kołobrzeskiej 63.

źródło: siatkowka.trefl.com.pl